Bolsonaru liecinās par Brazīlijas prezidenta amatā saņemtu dāvanu nelikumīgu tirdzniecību

Bijušais Brazīlijas prezidents Žairs Bolsonaru ceturtdien, 31. augustā, sniegs liecības federālajai policijai saistībā ar aizdomām par viņa iesaisti valsts amatā saņemto dāvanu nelikumīgajā tirdzniecībā.

Bolsonaru sniegs liecības
00:00 / 00:44
Lejuplādēt

Brazīlijas mediji vēsta, ka bijušais Bolsonaru palīgs gatavs liecināt par savu līdzdalību nelikumīgajā dāvanu tirdzniecībā, kā arī apliecināt, ka rīkojies pēc eksprezidenta personiskās pavēles.

Runa ir par dārgiem pulksteņiem, ko Bolsonaru savas prezidentūras laikā saņēmis dāvanās no vairākām Persijas līča valstīm.

Iepriekš atklājies, ka laikā, kad Bolsonaru ieņēma prezidenta amatu, viņa biroja darbinieki ieveduši vairākus dāvinātos pulksteņus Brazīlijā, tos nedeklarējot.

Tas savukārt izraisīja tiesībsargājošo iestāžu aizdomas par valstij piederošu priekšmetu piesavināšanos ar mērķi tos tālāk pārdot.

Viens no Bolsonaru bijušajiem palīgiem Mauro Sida maijā tika arestēts saistībā ar apsūdzībām par Bolsonaru Covid-19 sertifikāta viltošanu.

Sida advokāts augusta vidū paziņoja, ka viņa klients ir gatavs liecināt, ka eksprezidents viņam licis pārdot vairākus pulksteņus un pārdošanas rezultātā iegūtos līdzekļus nogādāt atpakaļ Bolsonaru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti