Rīta Panorāma

Vācija un Lielbritānija apstiprina drošības garantijas Baltijai

Rīta Panorāma

Dienā bez tabakas aktualizē problēmas ekonomisko pusi

Rumānijā un Slovēnijā streiko pedagogi

Rumānijā un Slovēnijā streiko pedagogi

Pedagogu atalgojuma problēma ir aktuāla ne tikai Latvijā, bet arī Rumānijā, kur no 22. maija notiek vērienīgs skolotāju streiks. Otrdien, 30. maijā, līdzīgu akciju sākuši arī trīs Slovēnijas valsts augstskolu mācībspēki. 

Rumānijā darbu pārtraukuši vairāk nekā 150 tūkstoši pedagogu un 70 tūkstoši citi izglītības iestāžu, tajā skaitā pirmsskolas izglītības iestāžu, darbinieki.

Arodbiedrības pieprasa palielināt atalgojumu, indeksēt darba samaksu saistībā ar inflāciju, kā arī apmaksāt papildstundas.

Otrdien vismaz 15 tūkstoši speciālistu pulcējās galvaspilsētas Bukarestes centrā un mītiņā uzsvēra, ka negrasās padoties. Streika dēļ pastāv iespēja, ka nāksies pagarināt mācību gadu un pārcelt eksāmenus.  Skolēni atbalsta pedagogus, taču akcijas dēļ tiem var rasties problēmas. 

Slovēnijā augstākās izglītības darbinieku arodbiedrības organizētā streika galvenā prasība ir algu atšķirību likvidēšana. Pasniedzēji arī vēlas pievērst uzmanību, viņuprāt, nepārdomātajiem augstākās izglītības likuma grozījumiem. Līdzšinējie kompromisa meklējumi bijuši bez panākumiem, tāpēc augstskolās atceltas mācības un nenotiks plānotie eksāmeni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti