Rīta Panorāma

Rumānijā un Slovēnijā streiko pedagogi

Rīta Panorāma

Dienā bez tabakas aktualizē problēmas ekonomisko pusi

NATO palielinās misiju Kosovā

NATO uz Kosovu nosūta vēl 700 karavīru

NATO izvietos miera uzturēšanas papildspēkus Kosovas ziemeļu daļā, kur pieaugusi spriedze starp serbu tautības iedzīvotājiem un varas iestādēm. Bloka un Eiropas Savienības amatpersonas aicina Kosovas un Serbijas līderus mazināt saspīlējumu. 

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs paziņoja, ka uz Kosovu nosūtīti vēl 700 karavīru un rezervē šim mērķim ir vēl viens bataljons. Pašreiz NATO vadītajos starptautiskajos miera uzturēšanas spēkos Kosovā dienē aptuveni 3800 karavīru.

Stoltenbergs nosodīja vardarbību un uzsvēra, ka uzbrukumi ir nepieņemami. Abām pusēm esot jāizvairās no bezatbildīgas rīcības un jāatgriežas pie Eiropas Savienības organizētajām sarunām, lai uzlabotu attiecības.

Arī Eiropas Savienības augstākais pārstāvis ārlietās Žuzeps Borels norādīja, ka Kosovas varas iestādēm jāpārtrauc policijas operācijas, bet etniskajiem serbu protestētājiem jāatkāpjas. 

Uz notiekošo reaģējušas arī ASV, kas iepriekš aicināja Kosovas premjeru Albinu Kurti atturēties no konkrētiem soļiem, lai izvairītos no eskalācijas. Tomēr tas nav noticis. Atcelta Kosovas dalība NATO mācībās "Defender Europe 23". ASV vēstnieks Prištinā Džefrijs Hovenjē sacīja, ka ASV apsverot arī citus pasākumus un pašlaik neesot entuziasma palīdzēt Kosovai tās centienos iegūt plašāku starptautisku atzinību vai virzību uz dalību Eiropas Savienībā un NATO.

KONTEKSTS:

Protestu iemesls ir varas iestāžu lēmums iecelt amatos pašvaldības vadītājus, ko ievēlēja serbu boikotētās vēlēšanās. Sadursmēs ievainojumus guva 30 miera uzturētāju un vairāki desmiti serbu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti