Dienas ziņas

Sabiedrība vērtē jaunievēlēto Valsts prezidentu

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Izlūki: Ukraina pārņem iniciatīvu frontē

Britu izlūki: Ukraina pārņem iniciatīvu frontē

Šā mēneša laikā Krievija arvien biežāk piekāpusies Ukrainai militārās iniciatīvas ziņā – ar šādu vērtējumu nācis klajā Lielbritānijas militārais izlūkdienests. Smagākās kaujas joprojām turpinās frontē Doneckas apgabalā.

Bahmuta sagrauta un okupēta, taču flangos pie Bahmutas Ukrainas karavīri turpina cīņu, pēdējā laikā pamazām atgūstot teritorijas.

Frontē 20–30 kilometru garumā Kramatorskā diezgan regulāri dzirdama duna.

Karavīri Donbasa frontē, ar ko aprunājās LTV filmēšanas grupa, turpina strādāt, notur savas pozīcijas vai ziņo arī par atsevišķiem izrāvieniem, atgūstot teritorijas.  

Kopš maija sākuma Krievija arvien vairāk zaudē militāro iniciatīvu, uzskata Lielbritānijas militārais izlūkdienests, un

Krievija drīzāk reaģē uz Ukrainas darbībām, nevis virzās uz saviem mērķiem.

Bet mērķis droši vien joprojām ir Doneckas un Luhanskas apgabala pilnīga okupācija.

Bahmutas frontē Krievijai nākas pārsviest daļu spēku, lai aizpildītu robus. Tas savukārt nozīmē, ka Krievijai paliek mazāk spēku citās frontes zonās.

Vienlaikus turpinās Krievijas apšaudes. Trešdien tika ziņots par apšaudēm Hersonas apgabalā, kur ievainojumus galvā guvis trīsgadīgs bērns.

Joprojām turpinās dronu triecieni – arī Krievijas teritorijā. Krasnodaras novadā pēc dronu trieciena izcēlies ugunsgrēks naftas pārstrādes rūpnīcā.

Visu maiju Krievija veikusi dronu un arī raķešu uzlidojumus Kijivai un citur. Taču mērķi, kas droši vien ir pretgaisa aizsardzības sistēmas, nav sasniegti.

Bet Krievija gatavojas jaunam raķešu uzbrukumam pret Ukrainu, bīstamība ir ļoti augsta – par to trešdien brīdināja Ukrainas armijas operatīvā štāba "Dienvidi" preses centra vadītāja Natālija Gumeņuka.

 KONTEKSTS

Jau vairāk nekā gadu, kopš 2022. gada 24. februāra, turpinās pēc Vladimira Putina pavēles sāktais Krievijas pilna mēroga karš pret Ukrainu, bet Krievijas spēkiem neizdodas salauzt ukraiņu pretošanos. Saņemot rietumvalstu sabiedroto atbalstu, Ukraina gatavo savu pretuzbrukumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti