Igaunijā skandāls ap «Eesti Energia» aizejošajai valdei izmaksātajām prēmijām

Igaunijā plašumā vērsies sašutums par valsts enerģētikas grupas "Eesti Energia" aizejošajai valdei izmaksātajām lielajām prēmijām.

"Eesti Energia" padome februārī nolēma, ka valdes locekļiem tiks izmaksātas prēmijas par panākumiem trīs viņu vidējās mēnešalgas apmērā. Līdz ar to valdes priekšsēdētājs Hando Saters kā atlīdzību par sniegumu saņems gandrīz 75 000 eiro, bet vēl četri pārējie valdes locekļi katrs saņems ap 50 000 eiro.  

Igaunijā skandāls ap „Eesti Energia” aizejošajai valdei izmaksātajām prēmijām
00:00 / 00:37
Lejuplādēt

Igaunijas premjere Kaja Kallasa uzsvērusi, ka lielo prēmiju izmaksāšana nav izprotama, jo valde nav attaisnojusi īpašnieka cerības un vēlējusies maksāt mazāk dividendes valsts kasē, nekā tas būtu godīgi.

"Eesti Energia" padome savu lēmumu gan negrasās mainīt un uzstāj, ka izmaksa notikusi atbilstoši rezultātiem un valdes locekļu līgumiem.

Tikmēr bijušais "Eesti Energia" padomes priekšsēdētājs Erki Rāsuke sacīja, ka valdības vēlme aizliegt maksāt prēmijas un kompensācijas aizejošajai uzņēmuma vadībai šķiet zemiska un pauda neizpratni, kādēļ šāds sašutums, ja tas šķiet pamatots, neesot pausts jau agrāk.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti