Tuvinieki: «Hamās» teroristu nolaupītā mūzikas festivāla apmeklētāja Šani Luka ir nogalināta

"Hamās" teroristu nolaupītā 22 gadus vecā vācu tūriste Šani Luka ir nogalināta, vēsta viņas ģimene. Palestīniešu kaujinieki viņu saņēma gūstā 7. oktobrī, iebrūkot Gazas joslas tuvumā notiekošajā mūzikas festivālā. Uzreiz pēc slaktiņa Šani kļuva par starptautiski zināmāko "Hamās" teroristu upuri, jo sociālajos tīklos strauji izplatījās video, kurā redzams, kā teroristi ņirgājas par jauno sievieti.

Izraēlas armija svētdien paziņojusi Lukas vecākiem, ka ir atrastas viņas mirstīgās atliekas. To, ka bojāgājusī patiešām ir Izraēlas un Vācijas dubultpilsone Šani Luka, apstiprināja kaula fragmenta DNS analīze, kas sakrita ar ģimenes iesniegtajiem paraugiem, atsaucoties uz sievietes mātes teikto, vēstīja britu raidsabiedrība BBC.

Ar ziņu sociālajā tīklā "Instagram" dalījās arī Šani māsa Adi:

"Ar lielām skumjām paziņojam, ka 2023. gada 7. oktobrī slaktiņā gāja bojā mana māsa Šani Nikola Luka. Svētīta viņas piemiņa".

Šani bija viena no vairākiem simtiem "Supernova" elektroniskās mūzikas festivāla apmeklētāju, kuriem 7. oktobra rītā Negevas tuksnesī, netālu no Gazas robežas, uzbruka "Hamās" teroristi. Kopumā tur tika nogalināti 260 cilvēki, un vairākus teroristi nolaupīja un aizveda uz Gazas joslu.

Drīz pēc uzbrukuma sociālajos tīklos izplatījās kāds videoieraksts, kurā bija redzams, kā pa Gazas joslu kravas automašīnas aizmugurē tiek vadāta kāda jauna sieviete bez dzīvības pazīmēm.

Sievietes ķermenis bija ļengans, bija redzams, ka vismaz viena viņas kāja ir lauzta. Ap viņu un kravas automašīnu bija sastājušies bruņoti "Hamās" kaujinieki, kuri kliedza "Allahu Akbar" jeb "Dievs ir varens".

Lai arī sievietes seja video ierakstā nebija redzama, Lukas ģimene viņu atpazinusi pēc meitenei raksturīgajiem drediem un tetovējumiem. Drīz pēc šī video ieraudzīšanas Šani māte Rikarda Luka lūdza Izraēlu sniegt informāciju par savu meitu.

Lai arī internetā un sociālajos tīklos jau iepriekš bija izskanējusi versija, ka Šani ir mirusi, viņas māte uzskatīja, ka meita tomēr ir dzīva.

"Mums tika atsūtīts videoieraksts, kurā es skaidri redzēju, ka mūsu meita bezsamaņā atrodas automašīnā kopā ar palestīniešiem un viņi brauc pa Gazas joslu," internetā rakstīja Rikarda Luka.

Saskaņā ar Izraēlas sniegto informāciju, "Hamās" uzbrukumos Izraēlas teritorijā tika nogalināti vairāk nekā 1400 cilvēku un daļu cilvēku nebija iespējams uzreiz identificēt.

Tikmēr "Hamās" kontrolētā Veselības ministrija Gazā paziņoja, ka, kopš Izraēla oktobra sākumā sākusi bombardēt Gazas joslu, nogalināti vairāk nekā 8000 cilvēku.

KONTEKSTS:

Palestīniešu islāmistu grupējuma "Hamās" teroristi 7. oktobra rītā veica negaidītu uzbrukumu no Gazas joslas. Slaktiņā tika nogalināti ap 1400 izraēliešu, galvenokārt civiliedzīvotāji.

"Hamās" kaujinieki arīdzan saņēma gūstā vairāk nekā 200 cilvēku un nogādāja Gazas joslā.

Izraēla izsludināja valstī kara stāvokli un sāka plašus gaisa un artilērijas triecienus pret "Hamās" objektiem šī grupējuma pārvaldītajā Gazas joslā. Kaujās iesaistīti arī sauszemes spēki.

Vairākas nedēļas Izraēla arī īstenoja Gazas joslas pilnīgu blokādi, atslēdzot teritorijai elektrības un ūdens padevi. Kopš 21. oktobra Gazā caur Rafahas robežpunktu teritorijas dienvidos no Ēģiptes iebraukušas kravas automašīnas ar starptautisko humāno palīdzību, taču ar to nepietiek, lai palīdzētu visiem Gazas joslas civiliedzīvotājiem. Izraēla aizvien liegusi ievest Gazas joslā ūdens filtrēšanas iekārtas, kā arī degvielu.

Līdz šim Gazas joslā bez mājām palikuši aptuveni 600 tūkstoši cilvēku, liecina ANO dati. "Hamās" kontrolētā Veselības ministrija vēsta, ka kopš oktobra sākuma Izraēlas uzbrukumos Gazas joslā nogalināti 8500 palestīniešu, no kuriem aptuveni 3500 bija bērni un gandrīz 2200 sievietes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti