Panorāma

Noslēdzas militārās mācības "Sudraba bulta"

Panorāma

ASV bažas par Serbijas militāro mobilizāciju pie Kosovas

Reportāža no Doneckas apgabala Ukrainā

Ukraiņu artilēristi Latvijas Televīzijai: Tikai uz priekšu!

Sīvākās kaujas Ukrainā joprojām notiek ap Bahmutu. Krievija cenšas pārraut Ukrainas pozīcijas, bet viņiem tas neizdodas. "Tikai uz priekšu" – tā Latvijas Televīzijas korespondentam Gintam Amoliņam un operatoram Ingum Graudiņam sacīja artilēristi, kas cīnās Doņeckas apgabalā. Viņi izmanto NATO standarta Polijas piegādātās pašgājējhaubices.

Bahmutas virzienā kādā vietā ceļas melni dūmi – tās apkaimē turpinās aktīvas kaujas.

Dodamies pie Ukrainas armijas 26. artilērijas brigādes vienības.

Karavīri saņēmuši komandu veikt triecienu pa ienaidnieka pozīcijām Bahmutas pusē un ieņem savas vietas. Šī vienība izmanto NATO standarta tehniku – Polijas ražotās un piegādātas pašgājējhaubices "Krab". Tās jau mēnešiem pielietotas cīņā pret Krievijas iebrucējiem.

Pašgājējhaubice "Krab"
Pašgājējhaubice "Krab"

Par precīzu notēmēšanu un izšaušanu, lai 155 milimetru lādiņi sasniegtu pēc saņemtajām koordinātām norādīto mērķi, ir atbildīgs Jaroslavs. Viņš armijā iestājās jau 2017. gadā, tad pēc pauzes atgriezās līdz ar Krievijas pilnapmēra iebrukumu. Lēmuma motivāciju Jaroslavs raksturo lakoniski: "Karš – ko, es mājās sēdēšu!?"

Jaroslavs
Jaroslavs

Balstoties uz iepriekšējos gados armijā uzkrāto pieredzi, viņš salīdzina šo pašgājējhaubici ar padomju tehniku:  "Atšķirība ir ērtībā. Te viss ir vairāk izdarīts cilvēkam, lai būtu vieglāk strādāt. Padomju tehnikā gan vietas maz, gan neērti, visu laiku jāelpo degvielas izgarojumi un tas viss. Slikti, vienvārdsakot."

Pārdomātāks iekārtojums palīdz morāli un psiholoģiski, kas nozīmē arī labākus darba rezultātus, norāda karavīrs. Ne tikai tas, atzīstami ir arī tehniskie parametri, saka Jaroslava biedrs Dmitrijs: "Šaušanas attālums viņam labāks nekā padomju mašīnām. Mūsu padomju mašīnām 25 kilometri, bet ar šo var līdz 40 kilometriem trāpīt pa ienaidnieku. Arī ātruma ziņā – brauc ātrāk. Ja par lūšanu – tad nekādu lielu problēmu mums vairs nav, ir rezerves daļas, un varam jau paši saremontēt. Vairs nav tā, ka jāsauc kādu remontēt. Varam paši saviem spēkiem pieskrūvēt viens un divi."

Dmitrijs
Dmitrijs

Dmitrijs, kurš atbild par šāviņu ielādēšanu un vienlaikus ir mehāniķis, kopā ar biedriem bija starp pirmajiem, kas pagājušajā gadā devās uz Poliju uz apmācībām darbam ar pašgājējhaubicēm "Krab", stāsta karavīrs. Iemācīties nav bijis grūti, un brigāde turpina darbu pie Bahmutas: "Darba ļoti daudz. [Krievija] grib pārraut līnijas, bet neizdodas. Turam, un dodam triecienus pa viņu aizsardzību, lai mūsu puiši ietu uz priekšu. Tikai uz priekšu. Nelaidīsm."

Vienība ir sagatavojusies jau nākamajam triecienam pa ienaidnieku.

Pašgājējhaubice "Krab"
Pašgājējhaubice "Krab"

Brigādē uzver, ka rietumvalstu tehnika palīdz, un, jo vairāk tās, jo efektīvāk iespējams cīnīties un jo lielākus zaudējumus nodarīt Krievijas karaspēkam, lai atbrīvotu teritorijas.

Paredzēts, ka tuvākajos mēnešos no Polijas Ukrainai tiks piegādāti vēl vairāki desmiti šādu pašgājējhaubiču no Polijas.

Vasarā noslēgtais līgums paredz, ka Ukraina saņems vēl aptuveni 50 līdz 60 "Krab" haubices.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti