Likumu atbalstīja Spānijas kreisā koalīcijas valdība, divas katalāņu neatkarības partijas, kā arī citas nelielas partijas.
Apakšnamā likums tika pieņemts ar 177 pret 172 balsīm, konservatīvajai Tautas partijai un labējai "Vox" balsojot pret.
Pēc balsojuma Sančess norādīja, ka "politikā, tāpat kā dzīvē, piedošana ir spēcīgāka par aizvainojumu".
Likuma pieņemšana gan nenozīmē, ka separātistu juridiskās problēmas būs beigušās.
Domājams, likumam radīsies juridiski izaicinājumi un tas tiks izvērtēts tiesās.
Tas arī ir jāpiemēro tiesām, katru lietu izskatot atsevišķi.
Kā iepriekš sacīja tieslietu ministrs Felikss Bolanjoss, amnestijas likums attieksies uz aptuveni 4000 cilvēku.
Spānijas premjerministrs Pedro Sančess apsolīja amnestiju apmaiņā pret katalāņu separātistu partiju "Kopā par Kataloniju" (JxCat) un "Katalonijas Kreisie republikāņi" (ERC) atbalstu viņa valdībai parlamentā.
Amnestijas jautājums aktualizējās pēc Spānijas parlamenta vēlēšanām pērn jūlijā, kurās nedz kreisie, nedz labējie nespēja izcīnīt absolūto vairākumu.
Sociālistu premjerministrs Sančess piekrita amnestijas likumam apmaiņā pret separātistu partiju atbalstu parlamentā, lai Sančess varētu turpināt vadīt valdību.
Opozīcijā esošās Tautas partijas līderis Alberto Feiho nosaucis šī likuma pieņemšanu par "nāves spriedumu Sociālistu partijai".
Lielākais ieguvējs no šī likumprojekta pieņemšanas būs Karless Pudždemons – bijušais katalāņu līderis, kurš aizbēga no Spānijas, lai izvairītos no kriminālvajāšanas.
Pēc likuma pieņemšanas tiesām būs divi mēneši laika, lai pieņemtu tiesību aktus, atbrīvotu ieslodzītās personas un atceltu spēkā esošos aresta orderus, tostarp arī pret Pudždemonu.