ES un ASV nobažījušās par Polijas likumprojektu Krievijas ietekmes izmeklēšanai

Polijas prezidents Andžejs Duda šonedēļ paziņoja, ka parakstīs likumprojektu par ietekmīgas komisijas izveidi, kuras mērķis būs izmeklēt Krievijas ietekmi Polijā. Likumprojekts izsaucis bažas arī ES un ASV.

Dudas soli asi kritizēja Polijas opozīcija, un eksperti uzskata, ka likumprojekts ir pretrunā Polijas konstitūcijai un izveidotā komisija tiks izmantota valdošās partijas pretinieku izspiešanai no politikas.  

ES un ASV nobažījušās par Polijas likumprojektu Krievijas ietekmes izmeklēšanai
00:00 / 00:32
Lejuplādēt

Eiropas Savienība paudusi "īpašas bažas" par komiteju, kurai būtu tiesības liegt pilsoņiem ieņemt valsts amatus, otrdien paziņoja bloka tieslietu komisārs Didjē Reinderss.

Brisele uzskata, ka jauno komisiju varētu izmantot arī pret neatkarīgiem tiesnešiem Polijā, un Eiropas Komisija "nevilcināsies veikt pasākumus, ja tas būs nepieciešams", uzsvēra komisārs.

ASV Valsts departaments norādīja, ka ir bažīgs par Polijas valdības pieņemtajiem jaunajiem tiesību aktiem, kurus varētu ļaunprātīgi izmantot, lai traucētu Polijas brīvām un godīgām vēlēšanām.

KONTEKSTS:

Parlaments apstiprināja likumprojektu, kuru ierosināja nacionālkonservatīvā partija "Likums un taisnīgums" un kas var ietekmēt rudenī gaidāmo parlamenta vēlēšanu iznākumu.

Likumprojekts paredz, ka komisija deviņu cilvēku sastāvā būs tiesīga uz laiku līdz desmit gadiem aizliegt ieņemt ar līdzekļu sadali saistītos amatus valdībā jebkuram politiķim, kuru tā uzskatīs par Krievijas ietekmētu.

Duda uzskata, ka Eiropas Savienības līmenī būtu jāveido komisija, kas izmeklētu Krievijas ietekmi uz Eiropas institūcijām un atsevišķās valstīs.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti