Tehnoloģiju nozare aicina iepauzēt mākslīgā intelekta attīstīšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Mākslīgā intelekta tehnoloģiju attīstība norit pārāk strauji, tāpēc to ir nepieciešams sabremzēt, lai izvairītos no potenciāli bīstamām sekām sabiedrībai un visai cilvēcei. Šādu aicinājumu ir izplatījuši ietekmīgākie tehnoloģiju uzņēmēji un eksperti, kuri atzinuši, ka mākslīgā intelekta tehnoloģijas nākotnē ne tikai dos būtiskus ieguvumus, bet arī radīs milzīgus izaicinājumus. 

ĪSUMĀ:

  • Ietekmīgākie augsto tehnoloģiju uzņēmēji: mākslīgā intelekta tehnoloģijas attīstās pārāk strauji.
  • Eksperti arī brīdina par kaitējumu, ko mākslīgais intelekts nākotnē var nodarīt cilvēcei.
  • Uz sešiem mēnešiem aicina apturēt tehnoloģiju attīstību, lai izstrādātu drošības protokolu.
  • Eksperts: Aicinājums ir tehnoloģiju nozares ietekmīgāko prātu palīgā sauciens.

Tehnoloģiju nozare aicina iepauzēt mākslīgā intelekta attīstīšanu
00:00 / 02:34
Lejuplādēt

Pēdējos mēnešos strauju popularitāti pasaulē ir ieguvis internetā brīvi pieejamais rīks "Chat GPT", kurā var uzdot visdažādākos jautājumus, uz kuriem atbildes ģenerē mākslīgais intelekts.

"Chat GPT" ir pašlaik zināmākais mākslīgā intelekta rīks, taču tehnoloģiju uzņēmumi aktīvi strādā pie daudz jaudīgākām mākslīgā intelekta tehnoloģijām. Un tas ir radījis satraukumu.

Vairāki no ietekmīgākajiem augsto tehnoloģiju uzņēmējiem un ekspertiem ir parakstījuši atklātu vēstuli, kurā ir teikts, ka "pēdējos mēnešos mākslīgā intelekta izstrādātāji ir iesaistījušies nekontrolējamā sacensībā, lai izstrādātu un ieviestu arvien jaudīgākus digitālos prātus, kurus neviens – pat to veidotāji – nevar saprast, paredzēt vai droši kontrolēt".

Vēstules autori no nevalstiskās organizācijas "The Future of Life Institute" norādīja, ka mākslīgā intelekta tehnoloģiju attīstība notiek pārāk strauji, bet tas varot nodarīt milzīgu kaitējumu sabiedrībai un cilvēcei. 

Tāpēc viņi aicina mākslīgā intelekta sistēmu izstrādātājus uz sešiem mēnešiem iepauzēt savu darbu, lai šajā laikā varētu izstrādāt drošības protokolu, kas novērstu iespējamās postošās politiskās un ekonomiskās sekas.

Vēstulē ir uzsvērts, ka "jaudīgas mākslīgā intelekta sistēmas ir jāizstrādā tikai tad, kad būsim pārliecināti, ka to ietekme būs pozitīva un to radītie riski būs pārvaldāmi".

Vēstules parakstītāju vidū ir tehnoloģiju uzņēmumu "SpaceX", "Tesla" un "Twitter" vadītājs Īlons Masks, kā arī viens no kompānijas "Apple" līdzdibinātājiem Stīvs Vozņaks.

Raidsabiedrības "Deutsche Welle" tehnoloģiju eksperts Zulfikars Abanijs uzskata, ka šī vēstule ir tehnoloģiju nozares ietekmīgāko prātu palīgā sauciens. 

"Jūs šeit redzat vairākus ļoti inteliģentus cilvēkus, kuri ir arī ļoti ietekmīgi tehnoloģiju nozarē, un viņi saka: "Ups, ko mēs esam izdarījuši?". Viņi gandrīz vai kliedz: "Mums ir nepieciešama palīdzība no ārpuses!" To var salīdzināt ar valsti, kas rada atombumbu, nomet to un tad brīnās: "Ak Dievs, tad lūk, ko tā spēj!" Un pēc tam tā ir pārsteigta, ka arī citas valstis vēlas radīt savu atombumbu, lai aizsargātu sevi. Viņi būtībā atzīst – mākslīgā intelekta tehnoloģiju attīstība ir nekontrolēta, mums ir nepieciešama ārēja palīdzība, mēs nespējam regulēt paši sevi," sacīja Abanijs.

Abanijs arī apsūdzēja tehnoloģiju uzņēmējus negodprātīgā rīcībā. Piemēram, Masks jau pirms vairākiem gadiem izteica bažas par mākslīgā intelekta tehnoloģijām, taču vienlaikus turpināja ieguldīt miljardiem dolāru to attīstīšanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti