Dienas ziņas

Konkursā “Labākais skolu ēdinātājs Latvijā” uzvar grobiņnieki

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Mūki atsakās pamest Kijivas Pečeru klosteri

Kijivā pareizticīgo mūki atsakās pamest Pečeru klosteri

Ukrainas galvaspilsētā Kijivā samilzis strīds par Pečeru klosteri. Mēneša sākumā Ukraina paziņoja, ka pārtrauc nomas līgumu ar tā iemītniekiem – Maskavas patriarhāta Ukrainas pareizticīgo baznīcu.

Ukrainas Drošības dienests iepriekš tur veicis kratīšanas, tika atrasta nauda un Krievijas propagandas materiāli. Tagad, kad beidzies nomas līguma termiņš, mūki atsakās pamest klosteri.

Kijivas Pečeru lavra ir viens no Austrumeiropā nozīmīgākajiem pareizticīgo klosteriem. Pats ēku komplekss pieder Ukrainas valstij. Līdz ar trešdienu Ukraina pārtraukusi dievnama nomas līgumu ar Maskavas patriarhāta Ukrainas pareizticīgo baznīcu, kas tur uzturējusies līdz šim. Taču pareizticīgo mūki atteikušies pamest kompleksu un vēl ceturtdien no rīta tajā noturējuši dievkalpojumu.

"Viņiem nav tiesību mūs izmest. Vakar saņēmām vēstuli no ANO, kurā teikts, mēs varam palikt klosterī līdz tiesas beigām, kamēr tiesa pieņems lēmumu.

Ja mēs uzvarēsim, mēs uzvarēsim; ja viņi uzvarēs, mēs iesniegsim apelāciju," apgalvo klostera priekšnieks metropolīts Pāvels.

Pēc sākotnējā paziņojuma par līguma laušanu marta sākumā Ukrainas mediji vēstīja, ka mūki gatavojas klosteri pamest. Viņi izveda īpašumu – grāmatas, televizorus, mēbeles un citas lietas. Tāpat pie klostera dežurēja likumsargi, kas pārbaudīja katru no ar šīm mantām piekrauto automašīnu, lai pārliecinātos, ka netiek izvestas mantas, kas pieder klosterim.

Ukrainas Drošības dienests vairākkārt veicis kratīšanas ar Maskavas patriarhātu saistītos klosteros, arī Pečeru klosterī. Atrasta prokrieviska literatūra un propagandas materiāli, arī skaidra nauda.

Ukrainas drošības iestādes apgalvo, ka daži no baznīcas ir uzturējuši ciešas attiecības ar Maskavu. Tikmēr Ukrainas pareizticīgo baznīca uzsver, ka ir lojāla Ukrainai, jau no paša sākuma nosodījusi Krievijas iebrukumu un pat pasludinājusi neatkarību no Maskavas patriarhāta.

Kijivas ielās plakāts vēsta "Līdz Maskavai 850 km. Līdz Rostovai tuvāk. Padzīt ienaidnieka bazn...
Kijivas ielās plakāts vēsta "Līdz Maskavai 850 km. Līdz Rostovai tuvāk. Padzīt ienaidnieka baznīcu!"

"Mēs esam liecinieki tam, kā reliģija vai organizācija ar garīgo centru agresorvalstī cenšas saasināt konfliktu pilsētas centrā, aiz Ukrainas bruņoto spēku līnijām.

Galvaspilsētas vidū. Viņi cenšas palielināt likmes un spriedzi," uzskata Ukrainas bruņoto spēku pārstāvis vēsturnieks Andrijs Kovalovs.

Maskavas patriarhāta Ukrainas pareizticīgo baznīcas mūki arī ceturtdien paliek pie sava un apgalvo, ka nepametīs klosteri.

Turklāt viņu atbalstam pulcējušies arī ticīgie, kuri iebilst pret klostera brāļu izlikšanu. Sastājoties uz kāpnēm, viņi bloķēja ieeju dievnamā komisijai, kas atbildīga par īpašuma nodošanu atpakaļ Ukrainas valsts rokās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti