Aptuveni miljons Libānas iedzīvotāju pēdējās dienās ir bijuši spiesti pamest savas mājas. Divu nedēļu laikā ir nogalināti ap 1000 cilvēku un vēl 6000 ir ievainoti. Līdz ar to slimnīcas Libānā sastopas ar grūtībām tikt galā ar pacientu pieplūdumu.
Kā savā analīzē norāda britu raidsabiedrība BBC, "Hizbullāh" Libānā nav tikai teroristiska organizācija. Tā ir arī politiska partija ar ievērojamu pārstāvniecību parlamentā, kā arī sociālā kustība, ko atbalsta daudzi iedzīvotāji. Ņemot vērā grūtības, ar kādām pēdējos gados sastapās Libānas politiskā iekārta, "Hizbullāh" faktiski veidoja paralēlās valsts struktūras.
Tāpat analītiķi norāda, ka pēc Izraēlas triecieniem "Hizbullāh" ir ievainota, bet ne iznīcināta. Tādēļ daudzi gaida, kā šī organizācija, kā arī tās lielākā atbalstītāja Irāna varētu atbildēt uz teroristiskā grupējuma vadītāja Hasana Nasrallas nogalināšanu.
ASV prezidents Džo Baidens norāda, ka Nasrallas likvidēšana viņa daudzajiem upuriem dod zināmu taisnības sajūtu.
Baidens arī pavēlēja Pentagonam pastiprināt ASV pozīcijas Tuvo Austrumu reģionā, piebilstot, ka Izraēlai ir tiesības aizsargāt sevi no dažāda veida teroristiem.
Turpretī Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans asi kritizē Izraēlu, sakot, ka Libānas iedzīvotāji tagad ir kļuvuši par viņu genocīda un okupācijas politikas mērķi. Ķīnas pārstāvji paziņoja, ka viņi cieši seko konflikta attīstībai un ir dziļi satraukti par notiekošo.
Savukārt Libānā ir izsludinātas trīs dienu sēras, lai godinātu Nasrallas piemiņu. "Hizbullāh" pārstāvji vēl nav izziņojuši viņa bēru datumu.
ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs pauž satraukumu par straujo situācijas eskalāciju Beirutā un mudina visas iesaistītās puses atturēties no turpmākās vardarbības. Bažas, ka šis konflikts varētu pāraugt plašākā reģionālā karā ar Jemenas un citu teroristisko grupējumu iesaisti, izskan arī no dažādiem analītiķiem.
Pastāv arī bažas par Izraēlas sauszemes spēku iespējamo iebrukumu Libānā.