Rīta Panorāma

Sāksies avangarda mūzikas festivāls "Skaņu mežs"

Rīta Panorāma

Surikāti Lielbritānijā palīdzēs uzlabot dzīvnieku turēšanas apstākļus

ASV sākta Ukrainas pilotu apmācība lidošanai ar F-16

Ukrainas piloti ASV mācīsies lidot ar iznīcinātājiem F-16

Vairāki Ukrainas piloti sākuši apmācības kursu Amerikas Savienotajā Valstīs (ASV) lidošanai ar iznīcinātājiem F-16. Apmācību ilgums varētu būt no 3 līdz 9 mēnešiem.

Pentagona pārstāvji informēja, ka pilotiem sākotnēji notiks angļu valodas kursi, bet atteicās nosaukt konkrētus lidošanas apmācību termiņus. Tie būšot atkarīgi no militārpersonu prasmēm, un to ilgumu varētu ietekmēt problēmas ar ASV budžeta apstiprināšanu.

Savukārt militārie eksperti uzskata, ka apmācība, visticamāk, ilgs vismaz līdz nākamā gada sākumam, jo arī lidmašīnu piegāde nenotiks ātrāk. Piemēram, Nīderlandes aizsardzības ministre šonedēļ paziņoja, ka valsts turpmāk izmantos iznīcinātājus F-35, tāpēc tai ir iespēja piegādāt Ukrainai F-16 nākamajā gadā. Līdzīga situācija esot Norvēģijā un Dānijā. 

Tikmēr Ukrainas mediji atsaucas uz gaisa spēkiem un vēsta, ka arī vietējie piloti virtuālajā vidē cenšas iegūt pamatiemaņas lidošanai ar ASV iznīcinātājiem. Brīvajā laikā, atrodoties dažādos rajonos, tie iepazīstas ar kabīni un veic individuālas vai kopīgas misijas virs valsts teritorijas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti