Nīderlandes pilsētā Roterdamā apšaudi sarīkojušais vīrietis bijis policijas redzeslokā

Nīderlandes pilsētā Roterdamā policisti preses brīfingā ceturtdienas novakarē pavēstīja, ka šāvējs bijis kārtībsargu redzeslokā. Jau pirms diviem gadiem viņš tika notiesāts par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem.

Aizdomās turamā vārds ir Fuads L., vēstīja Nīderlandes plašsaziņas līdzekļi. Policija arī norādīja, ka nav nekādu liecību, ka šaušanā būtu piedalījusies vēl kāda cita persona, vēstīja britu raidsabiedrība BBC.

Nīderlandes policija arī bija iepriekš brīdinājusi Erasma Universitātes medicīnas centru par šāvēju, liecina kārtībsargu nosūtīts e-pasts. Tajā bija aprakstīta Fuada satraucošā uzvedība, kas esot "psihotiska". 

Tāpat Nīderlandes prokuratūra medicīnas centru esot informējusi, ka vīrietis iepriekš esot gan notiesāts par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem, gan arī atrasts "puskails guļot dārzā uz lapu kaudzes".

Laikā, kad Fuads tika notiesāts par nežēlīgu izturēšanos pret dzīvniekiem, vīrieša telefonā tika atrasti attēli, kuros redzami sadurti cilvēki, un ar galīgi labējo ekstrēmismu saistīts saturs.

Nīderlandes prokurori vēstulē medicīnas centram aicināja šos faktus izsvērt, pirms viņam piešķirt ārsta diplomu.

Fuads šī e-pasta kopiju publicēja tīmekļa forumā un sūdzējās par skolotājiem, kas viņu "sabotē". Viņš sevi raksturoja kā alkoholiķi un apgalvoja, ka ir atlaists no darba, jo nav spējis pabeigt medicīnas studijas.

Prokurori ir apstiprinājuši e-pasta autentiskumu, ziņoja Nīderlandes sabiedriskā raidorganizācija NOS.

Medijos arī izskanējusi informācija, ka par vīrieti iepriekš ziņojusi 39 gadus vecā sieviete, kuru kopā ar viņas 14 gadīgo meitu Fuads nogalināja, pirms viņš devās tālāk uz medicīnas centru. Policija šo informāciju vēl nav apstiprinājusi.

Kad Roterdamas Erasma Universitātes medicīnas centrā sākās apšaude, ēku skriešus pameta darbinieki un pacienti, no kuriem dažus iznesa uz nestuvēm. Pie diviem slimnīcas logiem bija redzami piestiprināti uzraksti: "32. kabinets. Mēs nevaram izkļūt!"

Kāds 27 gadus vecs students no Izraēlas pastāstīja BBC, ka apšaudes sākuma brīdī viņš bija darba intervijā. Kad students telpu pameta, tūlītējas bailes izraisījušas trauksmes sirēnas un paziņojumi skaļrunī.

"Mēs nevaram noticēt, ka šāvējs bija tāds pats students kā mēs," viņš piebilda.

"Vispirms notika apšaude ceturtajā stāvā. Atskanēja četri vai pieci šāvieni. Pēc tam izglītības centrā tika iemests Molotova kokteilis," RTL ziņu tīmekļa vietnei stāstīja kāds cits students.

Drīz pēc šāvieniem medicīnas centru ieņēma elitārās policijas vienības un virs ēkas bija redzami lidojoši helikopteri.

Pirms aizturēšanas policija paziņoja, ka aizdomās turamais ir kāds tumšmatains, gara auguma vīrietis kaujas tērpā, kurš medicīnas centrā, iespējams, ieradies uz motocikla. Viņam līdzi bijusi mugursoma un ierocis.

32 gadus vecais Fuads bija Roterdamas Erasma Universitātes students. Pirms iebrukuma medicīnas centrā vīrietis atklāja uguni kādā dzīvojamā mājā, nogalinot 39 gadus vecu sievieti un viņas 14 gadus veco meitu.

Pēc tam medicīnas centrā tika nošauts kāds 43 gadus vecs pasniedzējs.

Nīderlandes premjerministrs Marks Rite sociālajos plašsaziņas līdzekļos rakstīja: "Savās domās esmu kopā ar vardarbības upuriem, viņu tuviniekiem un visiem tiem, kuri ir pārdzīvojuši lielas bailes. Liels paldies [ārkārtas] dienestu darbiniekiem par viņu rīcību un palīdzību notikuma vietā."

Roterdamas mērs Ahmeds Abutalebs sacīja, ka ceturtdiena pilsētā bija melna diena.

Erasma Universitātes medicīnas centrā piektdien tika atceltas visas lekcijas, bet studenti kopā ar pasniedzējiem vienojušies sērās.

Roterdamā pēdējā laikā pieaugusi vardarbība, kas saistīta ar noziedzīgiem grupējumiem un narkotiku tirdzniecību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti