Igaunijas karavīriem joprojām nākas dzert Krievijā ražotu tēju

Pēc pilna mēroga Krievijas iebrukuma Ukrainā lielākā daļa Krievijā ražoto preču ir izņemtas no Baltijas valstu veikalu plauktiem. Taču igauņu karavīru sausās pārtikas paciņās joprojām ir iekļauta Krievijā ražotā tēja, jo līgums bijis noslēgts vēl pirms kara sākuma, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs.

Runa ir par "Greenfield" zīmola tēju, kuras nosaukums rada asociācijas ar Angliju, taču patiesībā "Greenfield", tāpat kā "Tess" un "Jardin", ir viens no Krievijas uzņēmuma "Orimi Treid" zīmoliem, lielākā daļa produkcijas tiek ražota Sanktpēterburgā.

Igaunijas sabiedriskais medijs vēsta, ka pēc pilna mēroga kara sākuma no Igaunijas veikalu plauktiem pazudusi līdz tam diezgan populārā "Greenfield" tēja. Taču igauņu karavīriem neesot izvēles iespēju, jo šī tēja ir iekļauta karavīru sausās pārtikas komplektā.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Līgums par Krievijas tējas piegādi noslēgts vēl pirms kara sākuma.

"Pirmajā un otrajā pārtikas komplektu partijās patiešām ir iekļauta "Greenfield" tēja, jo konkurss par komplektu piegādi notika vēl 2020. gadā. Tolaik šo tēju varēja nopirkt katrā veikalā," skaidro Igaunijas aizsardzības investīciju centra pārstāve Hanna Heinnurma.

"Mēs veicām lielus pasūtījumus un līdz kara sākumam jau bijām uzņēmušies saistības. Nomainīt tēju vairs nebija iespējams, jo komplektu ražotājs jau bija to iepircis. Tēja tiks nomainīta, sākot ar trešo partiju. Mēs esam saņēmuši apstiprinājumu, ka tēja vairs netiek ražota Krievijā, bet gan Baltijas valstīs."

Sausās pārtikas komplektus Igaunijas armijai piegādā uzņēmums "Kommivabrik", savukārt ar "Greenfield" tējas importu Igaunijā nodarbojas firma "Claire Foods".

"Iepirkuma laikā "Greenfield" tēja 100% tika ražota Sanktpēterburgā. Tolaik pārtikas produkti nebija iekļauti sankciju sarakstos, un viss bija atbilstoši iepirkuma noteikumiem," vēsta "Claire Foods" pārstāve Margita Tompalu.

"Pašlaik šīs tējas četru veidu ražošana pārcelta uz Latvijas firmu. Un šie četri tējas veidi atkal ir nopērkami "Prisma" un "Selver" veikalos, jo tiem ir Latvijas kods.

Kad firma "Kommivabrik" sāks komplektēt trešo partiju, tā varēs iekļaut šos četrus Latvijā ražotos tējas veidus," spriež Tompalu.

Igaunijas aizsardzības investīciju centrs gan vēsta, ka vairs neplāno iepirkt "Greenfield" zīmola tēju, jo neesot skaidrs, kas ir šīs produkcijas ražošanas patiesais labuma guvējs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti