Itālija atbloķē mākslīgā intelekta programmu «ChatGPT»

Itālijā atkal būs pieejams populārais sarunbots "ChatGPT", jo tā izstrādātājs – ASV uzņēmums "OpenAI" – ir novērsis trūkumus, kuri radīja bažas par privāto datu nepietiekamu aizsardzību.

"OpenAI" atsācis darbību Itālijā, nodrošinot lielāku caurskatāmību un Eiropas lietotāju tiesību aizsardzību, paziņojusi Itālijas datu aizsardzības pārvalde "Garante".

"Garante" norādījusi, ka "OpenAI" izpildījusi virkni prasību, kas uzņēmumam izvirzītas, lai atceltu marta beigās noteikto "ChatGPT" darbības aizliegumu.

Konkrēti "OpenAI" ir nodrošinājusi lielāku lietotāju datu apstrādes caurskatāmību, garantējusi lietotājiem pieprasīt zināmas izņēmuma tiesības un ieviesusi aizsargbarjeru bērniem, kas nav sasnieguši 13 gadu vecumu.

"ChatGPT", kad tas pērn tika laists klajā, kļuva par globālu sensāciju ar savām spējām ģenerēt domrakstus, dziesmas, eksāmenu materiālus un pat ziņu publikācijas, vadoties pēc nelielām norādēm.

Tomēr kritiķi jau labu laiku pauž bažas par to, ka nav skaidrs, kur "ChatGPT" un tā konkurenti iegūst datus un kā tie tos apstrādā.

Augstskolas un vairākas izglītības iestādes aizliegušas šo sarunbotu, pastāvot bažām, ka studenti var to izmantot mācību darbu tapšanā un lai blēdītos eksāmenos.

Martā, kad "Garante" pieņēma lēmumu par "ChatGPT" bloķēšanu, tika norādīts, ka sarunbotam nav nedz juridiskā pamata datu ieguvei, nedz skaidrības par to, kuru cilvēku dati tiek iegūti.

Sarunbota sniegtās aplamās atbildes ļauj noprast, ka dati netiek izmantoti pienācīgā veidā, turklāt bērniem tiek sniegtas "absolūti nepiemērotas atbildes", norādīja pārvalde.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti