Dienas ziņas

Liepājā izveido NVO izaugsmes inkubatoru

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Zelenskis: Bahmutas sagrābšana būs uzvara Putinam

Zelenskis: Ukraina nedrīkst zaudēt kauju par Bahmutu

Ukraina nedrīkst pieļaut, ka Krievija sagrābj valsts austrumos esošo Bahmutas pilsētu, jo tas apdraudētu Ukrainas turpmākās pretošanās iespējas. Tā uzskata Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis, kurš kārtējo reizi noraidījis viedokli, ka Ukrainas karaspēkam būtu izdevīgāk atkāpties no Bahmutas.

Ukrainas austrumos karadarbības epicentrs joprojām ir Doneckas apgabala pilsēta Bahmuta, ko Krievijas spēki cenšas ieņemt jau vairāk nekā pusgadu.

No Ukrainas Bruņoto spēku Ģenerālštāba ziņojumiem var secināt, ka Bahmutas aizstāvjiem klājas ļoti smagi, jo pašlaik pilsētu cenšas ieņemt Krievijas karaspēka labākās vienības.

Krievija šiem uzbrukumiem netaupot ne dzīvo spēku, ne bruņojumu, tāpēc krievi pie Bahmutas piedzīvo arī lielus zaudējumus.

Okupanti pašlaik kontrolē aptuveni divas trešdaļas Bahmutas teritorijas

ASV domnīcas "Kara izpētes institūts" analītiķi lēš, ka pēdējās nedēļas laikā Krievijas spēkiem ir izdevies ieņemt vēl aptuveni piecus procentus Bahmutas teritorijas un pašlaik krievu kontrolē atrodas 65% pilsētas teritorijas.

Bahmutas teritorija aizņem nedaudz vairāk kā 40 kvadrātkilometru, kas nozīmē, ka pieci procenti no pilsētas teritorijas ir aptuveni divi kvadrātkilometri.

"Kara izpētes institūts" arī ziņo, ka Krievijas privātā algotņu grupējuma "Vagner" kaujinieki atrodas tikai dažu kilometru attālumā no Bahmutas centra.

Iebrucēji, visticamāk, ir pilnībā ieņēmuši krāsaino metālu apstrādes rūpnīcas "Azom" teritoriju.

Savukārt Lielbritānijas militārie izlūkdienesti savā jaunākajā ziņojumā raksta, ka Ukrainas karaspēkam ir izdevies atstumt grupējuma "Vagner" kaujiniekus no autoceļa T0506, kas ir galvenais Bahmutas aizstāvju apgādes ceļš. Iepriekš "Vagner" vienības atradās tikai dažu simtu metru attālumā no stratēģiski svarīgā ceļa.

Zelenskis: Nedrīkstam ļaut Putinam saost mūsu asinis

Ik pa laikam izskan viedoklis, ka Ukrainas karaspēkam vajadzētu veikt stratēģisku atkāpšanos no Bahmutas, lai varētu labāk sagatavoties pavasara lielajai ofensīvai.

Ukrainas prezidents Zelenskis intervijā ASV ziņu aģentūrai "Associated Press" uzsvēris, ka ukraiņiem ir obligāti jāuzvar cīņa par Bahmutu. Zelenskis uzskata, ka Bahmutas krišanas gadījumā Krievijas prezidents Vladimirs Putins mēģinātu pārliecināt starptautisko sabiedrību atbalstīt tādu vienošanos, kas varētu prasīt Ukrainai parakstīties zem nepieņemamiem kompromisiem.

Ukrainas prezidents Zelenskis par to, kādēļ Ukrainai ir svarīgi nosargāt Bahmutu
00:00 / 00:15
Lejuplādēt

"Viņš pārdos šo uzvaru. Viņš pārdos šo uzvaru Rietumiem, Krievijas sabiedrībai, Ķīnai, Irānai un citām valstīm," sacīja Ukrainas prezidents, piebilstot, ka gadījumā, ja Putins "saodīs asinis, saodīs, ka mēs esam vāji, viņš spiedīs, spiedīs, spiedīs".

Ukraina gatava dialogam ar Ķīnu

Zelenskis ir pārliecināts, ka jebkura sakāve var apdraudēt Ukrainas pretošanās tempus. Viņš karu salīdzināja ar pīrāgu, kas sastāv no maziem uzvaru gabaliņiem. Un viens no šādiem gabaliņiem Ukrainas uzvarā visā karā ir arī Bahmutas nosargāšana.

Zelenskis šajā intervijā arī sacīja, ka Ukraina ir gatava uzņemt ciemos Ķīnas prezidentu Sji Dzjiņpinu, kurš pēdējā laikā ir demonstrējis vēlmi būt par vidutāju starp Krieviju un Ukrainu.

Ukrainas prezidents atzina, ka kopš Krievijas pilna apmēra iebrukuma pirms gada viņam nav bijuši nekādi tieši kontakti ar Sji Dzjiņpinu, kurš gan pirms pagājušajā nedēļā notikušās vizītes Krievijā solīja, ka sazināsies ar Zelenski.

KONTEKSTS: 

2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu.

Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Krievija ar raķetēm regulāri apšauda Ukrainas pilsētas, lai atstātu ukraiņus bez elektrības un siltuma. Eiropas Parlaments ir pasludinājis Krieviju par terorismu atbalstošu valsti.

2023. gada 17. martā Starptautiskā Krimināltiesa izdeva orderi Putina arestam, apsūdzot viņu kara noziegumos saistībā ar ukraiņu bērnu deportāciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti