Pasaules panorāma

Moldovas prezidente: Dalība ES ir Moldovas vienīgā iespēja

Pasaules panorāma

Baltijas Aizsardzības koledžas komandants: Jabūt gataviem sevi aizstāvēt jau pirmajās minūtēs

Moldovas ārlietu ministrs: Attiecības ar Piedņestru risinām mierīgā ceļā

Moldovas ārlietu ministrs: Attiecības ar Piedņestru risinām mierīgā ceļā

Moldovas ārlietu ministrs Niku Popesku intervijā Latvijas Televīzijai stāsta, ka Moldovas valdība ir apņēmības pilna panākt kontroles atjaunošanu Piedņestras reģionā un Krievijas karaspēka izvešanu, bet šis jautājums tiek risināts sarunu un diplomātijas ceļā.

Līdztekus Krievijas sāktajam karam Moldovas kaimiņvalstī Ukrainā vēl viens no Moldovas drošības apgrūtinājumiem ir fakts, ka Moldovas teritorijā atrodas arī starptautiski neatzītā, par tautas republiku pašpasludinātā separātiskā Piedņestras republika, kurā Krievija jau ilgstoši tur teju divus tūkstošus karavīru lielu armiju.

Piedņestrā pašlaik dzīvo ap pusmiljons cilvēku. Taču kopš Krievijas sāktā kara daudzi Piedņestras iedzīvotāji ir lūguši Moldovas pilsonību, jo baidās no iespējamās mobilizācijas vai jebkādas iesaistīšanās karā pret Ukrainu.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

"Piedņestra ir separātisks Moldovas reģions, kas, protams, rada nozīmīgas problēmas mūsu valstij. Tur atrodas nelikumīga Krievijas militārā klātbūtne. Un mēs vienmēr esam uzstājuši, lai Krievijas karaspēks tiktu izvests," intervijā LTV norāda Moldovas ārlietu ministrs Popesku.

"Tajā pašā laikā pagājušajā gadā, šajā ļoti saspringtajā drošības situācijā, mēs esam nepārtraukti bijuši saziņā ar Piedņestras de facto varas iestādēm, un mūsu starpā regulāri notiek informācijas apmaiņa par situāciju tāpēc, ka

mēs abos Dņestras upes krastos vēlamies mieru. To mēs vēlamies visā Moldovas teritorijā, Piedņestras reģionu ieskaitot. Un mēs esam spējuši šo mieru saglabāt," secina Popesku.

"Protams, šis dialogs nekad nav viegls, bet mēs esam apņēmības pilni, ka esam ceļā uz teritorijas apvienošanu un Krievijas karaspēka izvešanu, kas tajā Moldovas daļā atrodas nelegāli. Taču mēs to darīsim sarunu, diplomātijas un mierīgu līdzekļu ceļā."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti