ASV nesola Ukrainai kara lidmašīnas tuvākajā laikā

ASV aizsardzības ministrs Loids Ostins paziņojis, ka tuvākajā laikā Ukraina nesaņems iznīcinātājus "F-16". Tomēr pirmo reizi augsta ranga Vašingtonas pārstāvis principā nenoliedza šādu iespēju. 

Ukrainas ziņu aģentūra "Unian" ziņo, ka Senāta Bruņoto spēku komitejas sanāksmē Ostins paziņojis, ka nepieciešami 18 mēneši, lai veiktu visus pasākumus pēc lēmuma pieņemšanas. Tas Ukrainai nevarētu palīdzēt šajā brīdī. Ostina ieskatā Ukrainai daudz būtiskāks ieguvums būtu tālas darbības pretraķešu aizsardzības sistēmas, kā arī tālas darbības uzbrukuma ieroči un bruņutehnika.

Vienlaikus Pentagona vadītājs nenoliedza iespēju, ka kādreiz Ukrainai būs šādas iespējas, un runa var būt arī par citiem ceturtās paaudzes lidmašīnu modeļiem. 

ASV prezidents Džo Baidens līdz šim stingri iestājies pret lidmašīnu nodošanu Ukrainai, tomēr diskusijas par šo jautājumu turpinās. Marta vidū ASV senatori aicināja Ostinu sniegt izvērtējumu par iespējām piegādāt Ukrainai iznīcinātājus un par iespējamiem riskiem. Militārajā bāzē Arizonas štatā ieradušies divi ukraiņu piloti. 

Arī NATO vadītājs Jenss Stoltenbergs neizslēdz iespēju, ka alianses dalībvalstis var nosūtīt Ukrainai rietumvalstīs ražotas reaktīvās lidmašīnas. Tomēr daudzi uzskata, ka piegādes varētu saasināt konfliktu un Maskavā to uztvertu kā pastarpinātu NATO valstu iesaistīšanos karā.

Ostins arī uzskata, ka Ukrainas armijai ir ļoti labas iespējas tuvākajos mēnešos uzsākt sekmīgu pretuzbrukuma operāciju, jo Krievija ziemas kaujās ir zaudējusi lielu daļu bruņutehnikas, tāpēc tai nākas sūtīt uz fronti vecus tankus un bruņutransportierus. Amerikāņi ir pārliecināti, ka tas dod Ukrainai tehnisko pārākumu, jo valsts saņems arvien vairāk rietumvalstu modernākās tehnikas.

KONTEKSTS:

Turpinot aizstāvēties pret Krievijas jau vairāk nekā gadu izvērsto iebrukumu, Ukraina jau labu laiku lūdz Rietumu sabiedrotos nodrošināt tai iznīcinātājus F-16. Tomēr ASV līdz šim atteikušās tos piegādāt. Tajā pašā laikā citi ASV partneri NATO, arī Polija izrādījusi pazīmes par gatavību apmierināt šo Ukrainas lūgumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti