Krievija atkal vērsusi pret Kijivu plašu uzbrukumu ar kaujas droniem

Naktī uz svētdienu Krievija sarīkoja kārtējo vērienīgo dronu uzbrukumu Ukrainas galvaspilsētai Kijivai. Uzbrukums ilga vairākas stundas, un tajā tika izmantoti 54 Irānā ražotie trieciendroni "Shahed". Ukrainas gaisa spēku pārstāvji šo uzbrukumu galvaspilsētai raksturo kā spēcīgāko kopš Krievijas vispārējā iebrukuma sākuma.

Kijivas pilsētas militārā administrācija izplatīja ziņojumu par bezpilota lidaparātu uzbrukumu un informēja, ka reģionā darbojas pretgaisa aizsardzības sistēmas. Krievijas dronu uzbrukums tika īstenots no divām pusēm – no Brjanskas un Krasnodaras apgabaliem. Ukrainas pretgaisa aizsardzībai izdevies notriekt 52 Krievijas palaistos dronus.   

Krievija atkal vērš dronu triecienus pret Kijivu
00:00 / 02:28
Lejuplādēt

Amatpersonas Kijivā ziņo, ka dronu atlūzas nokritušas vairākos pilsētas rajonos, kā rezultātā tika nodarīti postījumi kādai neapdzīvotai ēkai, aizdedzies deviņstāvu mājas jumts un izcēlies ugunsgrēks kādā no Kijivas noliktavām.

Pēc sākotnējās informācijas, nakts uzbrukumos Kijivai vienā rajonā ir arī trīs cietušie – viens cilvēks gājis bojā.

Tikmēr Ukrainas aizsardzības spēkiem frontes līnijā aizvadītajā diennaktī Luhanskas un Doneckas apgabalos nācies atvairīt 21 uzbrukumu mēģinājumu. Četrpadsmit uzbrukumu mēģinājumus Krievijas iebrucēji veica Marjinkas pilsētas apkaimē. Ukrainas Bruņoto spēku Ģenerālštābs arī paziņojis par aptuveni 30 dažādu raķešu sistēmu uzbrukumiem Ukrainas karaspēka pozīcijām.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis paziņoja par sankciju noteikšanu vairāk nekā 200 Krievijas un Baltkrievijas kompānijām, tostarp daudziem militārās tehnikas remonta uzņēmumiem. Sankciju sarakstā tika iekļauta Krievijas mobilo sakaru kompānija "MTS" un dzelzceļa pārvadājumu uzņēmums "RŽD". Savukārt sankcionēto Baltkrievijas uzņēmumu sarakstu papildināja Vitebskas radio komponentu rūpnīca "Monolīts" un "Oršas gaisa kuģu remonta rūpnīca". Zelenskis arī atzīmēja, ka

Ukrainas piemērotās sankcijas pret Krieviju un Baltkrieviju ir saskaņotas ar rietumvalstīm.

"Kad Krievija sāka šo agresiju, tur skatījās uz pasauli, it kā skatītos uz sevi spogulī. Tur domāja, ka visi pasaulē ir tikpat ciniski un tikpat nicina cilvēkus, kā to dara Krievijas saimnieki. Bet pasaule ir savādāka – pasaule palīdz mums nosargāt dzīvību. Un visi, kas ies pret pasauli, kļūs atstumti. Krievija neko neiegūs un visu zaudēs. Kopā ar tiem, kuri vēl kaut kā cenšas tai palīdzēt īstenot teroru," sacīja Zelenskis.

Jaunās Ukrainas sankcijas ir vērstas ne tikai pret juridiskām personām, bet arī pret 51 Krievijas privātpersonu, kuru vidū ir zinātnieki un rūpnīcu ģenerāldirektori.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti