ASV galvaspilsētā Vašingtonā noziedzības līmenis pieaudzis par gandrīz 30%

ASV galvaspilsētā Vašingtona arvien plašākas diskusijas ekspertu un politiķu vidū raisa augstais noziedzības līmenis. Šī gada laikā slepkavību skaits galvaspilsētā pieaudzis par 28%.

Pilsētā vairāk nekā divas reizes palielinājies arī automašīnu bruņotu nolaupīšanas gadījumu skaits. Lai gan Vašingtona joprojām ir tālu no tādiem rādītājiem, kas tika sasniegti deviņdesmitajos gados, kad Vašingtonu dēvēja par ASV "slepkavību galvaspilsētu", noziedzības pieaugums pilsētā rada sašutumu iedzīvotāju vidū un šķeļ sabiedrību. 

Pētniekus mulsina fakts, ka slepkavību līmenis Vašingtonā ir pieaudzis, kamēr citās lielākajās metropolēs Savienotajās Valstīs ir vērojams kritums.

Situāciju šķetina arī politiķi, dažiem aicinot rast risinājumu valdības līmenī, vēl citiem pat aicinot pilsētā izvietot Nacionālo gvardi. 

Vašingtonā uzmanību piesaistījusi ne tikai noziedzība, bet arī viens no prezidenta Džo Baidena vācu aitu šķirnes suņiem, kurš jau 11. reizi kādu sakodis. Šoreiz tas noticis Baltajā namā, kur Baidena suns – vārdā Komandieris – sakodis slepenā dienesta aģentu. Ir bijuši arī citi incidenti gan turpat Baltajā namā, gan Baidena ģimenes mājā. 

Baltā nama preses sekretārs iepriekš uzbrukumos vainoja stresu, kas rodas, dzīvojot Baltajā namā. Tiek domāts par jaunām suņa apmācības tehnikām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti