Zviedrijā nedēļas sākumā nogrand divi spēcīgi sprādzieni: cietuši cilvēki un dzīvojamās ēkas fasāde

Zviedrijas centrālajā daļā nedēļas sākumā nogranduši divi spēcīgi sprādzieni, kuros bojāta dzīvojamās ēkas fasāde un ievainoti vismaz trīs cilvēki. Valstī pēdējā laikā arvien pieaug vardarbība, ko izraisījuši savstarpēji karojoši noziedzīgie grupējumi.

Pirmdienas pēcpusdienā sprādziens nogranda galvaspilsētas Stokholmas priekšpilsētā Heselbijā. Otrdienas agrā rīta atskanēja otrs sprādziens – šoreiz Linšēpingā, aptuveni 175 kilometrus uz dienvidrietumiem no Stokholmas. 

Sprādzienā smagi cietusi dzīvojamās ēkas fasāde un stāvlaukumā izmētāti gruži. Pagaidām nav zināms, vai abi sprādzieni bija savstarpēji saistīti.

Policija paziņoja, ka iedzīvotāji no sprādzienā cietušā Linšēpingas rajona tika evakuēti uz netālu esošo sporta halli. Heselbijā trīs cilvēki nogādāti slimnīcā – viņu veselības stāvoklis nav zināms, vēstīja ziņu aģentūra AP. Saistībā ar abiem sprādzieniem neviens nav arestēts.

Zviedrijas radio otrdien ziņoja, ka sprādziens Linšēpingā ir saistīts ar nesaskaņām starp noziedznieku bandām, kas Zviedrijā kļuvusi par arvien aktuālāku problēmu. 

Divas bandas, no kurām vienu vada Turcijā dzīvojošs Zviedrijas un Turcijas dubultpilsonis, bet otru – viņa bijušais vietnieks, cīnās par narkotiku un ieroču tirdzniecību.

Septembra sākumā mežā, netālu no savām mājām pie Stokholmas tika atrasts 13 gadus vecs zēns, kurš, visticamāk, mira no šāviena galvā. Prokurors sacīja, ka viņa nāve ir biedējošs rupjas un pilnīgi bezatbildīgas bandu vardarbības piemērs.

Divi cilvēki tika nogalināti un divi ievainoti 22. septembrī, kad uzbrucējs sāka šaut uz cilvēkiem kādā pārpildītā bārā uz ziemeļrietumiem no Stokholmas. Kopumā tika nogalināti četri cilvēki. Viens no tiem – kāds 20 gadus vecs vīrietis, iespējams, bija šāvēja mērķis, vēlāk pavēstīja policija. Uzbrukuma motīvs vēl nav noskaidrots, taču kārtībsargi norādīja, ka apšaude varētu būt saistīta ar personīgu konfliktu.

Zviedrijā šogad jau reģistrēts 261 šaušanas gadījums, 36 cilvēki ir gājuši bojā un 73 ievainoti. Nedēļas sākumā notikušie sprādzieni šajā statistikā nav iekļauti.

Zviedrijas centriski labējā valdība ir pastiprinājusi likumus, lai cīnītos ar bandu noziedzību, savukārt Zviedrijas policijas vadītājs septembra sākumā paziņoja, ka karojošie grupējumi Skandināvijas valstī ir izraisījuši vēl nepieredzētu vardarbības vilni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti