Kallasa: Igaunija nevēlas piedzīvot okupācijas un deportāciju atkārtošanos

Krievija cer saredzēt plaisas starptautiskās sabiedrības vienotībā un ticībā Ukrainas uzvarai, intervijā britu raidkorporācijas BBC sarunu šovam "HardTalk" izteikusies Igaunijas premjerministre Kaja Kallasa.

Latvijas kaimiņvalsts valdības vadītāja arī atzīmēja, ka Igaunija nevēlas okupācijas, masu deportāciju un igauņu slepkavību atkārtošanos. Līdz ar to Igaunijas aizsardzība sākas Ukrainā, jo tur notiek cīņa ar Igaunijas ienaidnieku.

"Katrs bērns zina, ka karš ir slikti un miers ir labi. Bet ir arī atšķirība starp mieru un mieru. Apvienotajā Karalistē pēc Otrā pasaules kara valdīja miers, un tas nozīmēja, ka jūs spējāt būvēt savu valsti. Režīma dēļ neviens nenomira", norādīja Kallasa.

"Igaunijā pēc Otrā pasaules kara beigām nebija cita kara, mums bija miers. Bet tas nozīmēja mūsu cilvēku masveida deportācijas uz Sibīriju, kur viņi gāja bojā.

Tas nozīmēja cilvēku masveida slepkavības. Tas nozīmēja mūsu kultūras apspiešanu, mēģinot izdzēst mūsu valodu. Tas viss notika šeit, kad valdīja miers. Tātad, pat ja pastāv miers, kas nav ilgtspējīgs, tas nenozīmē, ka cilvēku ciešanas beigsies", uzsvēra Kallasa.

Igaunijas premjerei arīdzan tika vaicāts par skandālu, kas izcēlies saistībā ar viņas vīra biznesa darījumiem Krievijā.

Igaunijā veiktās sabiedriskās domas aptaujas rāda, ka teju 70% igauņu prasa Kallasas demisiju.

Taču intervijā BBC viņa atkārtoti uzsvēra, ka negrasās atkāpties no amata, lai gan esot par to domājusi.

Kallasa pavēstīja, ka neesot izdarījusi neko sliktu. Viņa atzina, ka ir dusmīga uz vīru, kurš nav pienācīgi informējis par savu biznesu, taču jebkādas biznesa saites ar Krieviju ir pārrautas un vīrs jūtoties ļoti vainīgs. Viņš domājis, ka palīdz Igaunijas kompānijai, kas centās slēgt biznesu Krievijā.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti