Laikraksts: Ķīnas delegācija aicinājusi ES atzīt okupēto Ukrainas teritoriju aneksiju

Ķīnas delegācija nesenās Eiropas tūres gaitā centusies pārliecināt Eiropas Savienības (ES) valstis atzīt Krievijas veikto okupēto Ukrainas Doneckas, Luhanskas, Hersonas un Zaporižjas apgabalu teritoriju aneksiju, vēsta laikraksts "Wall Street Journal", atsaucoties uz avotiem ES valstu valdībās.

Atbilstoši avotu teiktajam Ķīna aicina Krieviju un Ukrainu uz pamieru un robežu fiksēšanu atbilstoši šā brīža situācijai.

Kā sacīja viens diplomāts, kas piedalījies sarunās, Eiropas puse atbildējusi, ka nav ieinteresēta konflikta iesaldēšanā un joprojām uzskata, ka galvenais konflikta noregulējuma nosacījums ir Krievijas karaspēka izvešana no Ukrainas teritorijas.

Kāds cits diplomāts sacījis, ka Pekina šādi cenšas pārliecināties par Ukrainai sniegtā Rietumu atbalsta vienotību.

Diplomātisko struktūru līdzstrādnieki uzskata, ka Ķīnas galvenā interese ir, lai Krievija nezaudē karā un nepielieto kodolieročus.

16. maijā Ķīnas delegācija Ārlietu ministrijas īpašā pārstāvja Li Hui vadībā apmeklēja Kijivu, kur tikās ar Ukrainas ārlietu ministru Dmitro Kulebu. Pēc tam Li devās uz Poliju, Franciju, Vāciju un Beļģiju.

Piektdien viņš ieradās Maskavā, kur tikās ar Krievijas ārlietu ministru Sergeju Lavrovu, kurš Ķīnas īpašajam sūtnim paziņojis, ka miera sarunu atsākšanai ar Ukrainu "ir nopietni šķēršļi". Lavrovs atkārtoti apliecinājis Maskavas apņemšanos panākt konflikta politisku un diplomātisku atrisinājumu. Lavrovs īpaši uzsvēris nopietnos šķēršļus miera sarunu atsākšanai ar Ukrainu, kurus radot Ukrainas puse un tās Rietumu sabiedrotie.

Ķīnas sūtnis un Krievijas ārlietu ministrs pauda gatavību stiprināt Krievijas un Ķīnas ārpolitisko sadarbību.

Lai gan Ķīna apgalvo, ka Ukrainas konfliktā ieņem neitrālu nostāju, tā ir asi kritizēta par atteikšanos nosodīt Maskavu par tās iebrukumu Ukrainā.

KONTEKSTS:

Ukrainas amatpersonas vēsta, ka frontē pakāpeniski tiek pastiprinātas darbības, lai piespiestu Krievijas karaspēku atkāpties no okupētās Ukrainas teritorijas. Ukraina norāda, ka ilgi gaidītais pretuzbrukums var izpausties ne tikai kā intensīvas kaujas, bet arī mērķtiecīga spiediena palielināšana uz pretinieku.

Ukraina jau vairāk nekā gadu, kopš 2022. gada 24. februāra pēc Vladimira Putina pavēles sāktā  pilna mēroga iebrukuma, turpina veiksmīgi pretoties okupantiem, Krievijas spēkiem neizdodas salauzt ukraiņu pretošanos, Saņemot rietumvalstu sabiedroto atbalstu, Ukraina plāno atbrīvot okupētās teritorijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti