Panorāma

Sniegpulksteņi atgādina par izsūtījumā pavadīto jaunību

Panorāma

Eksperti: Krievijai jāsamaksā par karu Ukrainā

Kijivas Pečeru lavrā nozīmīgas pārmaiņas

Ukraina izliks Maskavas patriarhāta pareizticīgo baznīcu no ticīgajiem nozīmīga klostera – Pečeru lavras

Viens no svarīgākajiem pareizticīgo centriem Austrumeiropā, Kijivas Pečeru lavra, ir nozīmīgu pārmaiņu priekšā. Klosteris pieder Ukrainas valstij, un tā paziņojusi, ka ar trešdienu pārtrauc nomas līgumu ar Maskavas patriarhāta Ukrainas pareizticīgo baznīcu, kas lavrā uzturējusies līdz šim. Iepriekš kratīšanās baznīcai piederīgos klosteros atrasta prokrieviska literatūra.

Vēsturiskajā Kijivas Pečeru lavrā jeb klosterī notiek nozīmīgas pārmaiņas. Līdz šim tajā uzturējusies Maskavas patriarhāta Ukrainas pareizticīgā baznīca uz nomas līguma pamata, kas noslēgts ar Ukrainas valsti, nacionālo rezervātu "Kijivas Pečeru lavra".

Šomēnes nacionālā rezervāta administrācija informēja ar Maskavas patriarhātu saistīto baznīcu, ka ar 29. martu pārtrauc pirms 10 gadiem noslēgto nomas līgumu par reliģisko ēku un cita īpašuma izmantošanu šajā teritorijā, kas ir valsts īpašums.

Tas nozīmē, ka mūkiem klostera teritorija jāpamet. Viņi jau izved īpašumu, mašīnas kraujot grāmatas, televizorus, mēbeles un citas lietas, vēsta mediji.

Pie klostera ieejas dežūrē policija, kas pārbaudot katru automašīnu, lai netiku izvestas klosterim piederīgas mantas.

Pirms vairāk nekā gada sāktais Krievijas karš, kuram atbalstu paudusi arī Krievijas pareizticīgā baznīca, izraisīja neatgriezeniskas pārmaiņas arī šajā klosterī.

"Izmaiņas ir ļoti lielas. Patlaban mūsu acu priekšā notiek vēsture, varbūt ne visi vēl zina, bet es domāju, ka mūsu bērni, viņi zinās, par kādu cenu šodien tiek izcīnīta mūsu reliģija, mūsu valoda. Mēs dzīvojam vēsturiskā brīdī," stāstīja Kijivas Pečeru klostera darbiniece  Oksana Naumenko.

Pagājušā gada nogalē Ukrainas Drošības dienests veica kratīšanas vairākos ar Maskavas patriarhātu saistītos klosteros, tostarp pie mūkiem Kijivas Pečeru lavrā.

Toreiz tika ziņots, ka  Pečeru klosterī un citās ar baznīcu saistītās iestādēs konfiscēta prokrieviska literatūra un propagandas materiāli, kas izmantoti semināros un baznīcas skolās, kā arī skaidra nauda. Tikuši nopratināti desmitiem cilvēku.

Toreiz reidi  sākās pēc kāda novembra dievkalpojuma Pečeru klosterī, kur Maskavas patriarhāta ukraiņu pareizticīgo priesteris tika nofilmēts runājam par Krievijas "atmodu".

Krievijas pareizticīgo baznīca un Kremlis kritizējuši lēmumu to izlikt no klostera, bet Ukrainas valdība paziņojusi, ka lavra un ar baznīcu saistītais seminārs un biroji ir tā dēvētas "krievu pasaules" propagandas centrs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti