Spānijā bērnu vecāki sašutuši par mākslīgā intelekta radītiem 11 līdz 17 gadīgu meiteņu kailfoto

Spānijas varasiestādes izmeklē gadījumus, kad sociālajos tīklos izvietoti 11 līdz 17 gadus vecu meiteņu kailfoto. Lai arī attēlos redzamas īstas meitenes, kuras dzīvo mazpilsētā Almendraleho vai tās apkārtnē, viņu kailfoto radīti ar mākslīgā intelekta palīdzību.

Attēli radīti, izmantojot meiteņu fotogrāfijas, kurās viņas bijušas pilnībā apģērbtas – daļa to ņemtas no sociālajiem tīkliem. Foto tika apstrādāti ar lietojumprogrammu, kas tajos redzamo personu atveido bez apģērba, vēstīja BBC.

Līdz šim zināms, ka sociālajos tīklos nopludinātas fotogrāfijas ar gandrīz 30 meitenēm, kas ir 11 līdz 17 gadus vecas un dzīvo Almendraleho vai šīs pilsētas tuvumā.

"Kādu dienu mana meita atnāca no skolas un teica: "Mammu, internetā ir fotogrāfijas, kurās esmu redzama ar atkailinātām krūtīm"," stāstīja kādas 14 gadus vecas meitenes māte Marija Blanko Raijo.

"Es viņai jautāju, vai viņa ir fotografējusies kaila, bet viņa atbildēja: "Nē, mammu, tās ir viltotas meiteņu fotogrāfijas, kas ir daudz kur redzamas, un manā klasē ir arī citas meitenes, ar kurām tas ir noticis"," piebilda sieviete.

Kopumā cietušas 28 meitenes. Daļa ikdienu pavada mājās un baidās iziet sabiedrībā, bet viņu vecāki pilsētā ir izveidojuši atbalsta grupu.

Policija veic izmeklēšanu, un pagaidām identificēti vismaz 11 vietējie zēni, kuri šos attēlus radījuši vai izplatījuši, izmantojot saziņas vietnes "WhatsApp" un "Telegram".

Aizdomās turamie ir vecumā no 12 līdz 14 gadiem. Spānijas likumi nenosaka atbildību par seksuāla rakstura attēlu radīšanu, ja tajos redzami pieaugušie. Taču gadījumā, kad tajos redzamas nepilngadīgas personas, to var uzskatīt par bērnu pornogrāfijas radīšanu un izplatīšanu, ziņoja BBC.

Vēl viena iespējamā apsūdzība būtu par privātuma tiesību pārkāpšanu. Spānijā nepilngadīgajiem var izvirzīt apsūdzības tikai no 14 gadu vecuma.

Attēli izplatīti jau šovasar, taču notikums aktualitāti ieguvis no jauna pēc tam, kad vienas cietušās meitenes māte, ginekoloģe Mirjama Al Adiba internetā publicēja video meiteņu atbalstam. Viņa arī izmantojusi sociālos tīklus, lai runātu par šo situāciju un aicinātu sabiedrību uz pārmaiņām.

Šis nav pirmais šāda veida gadījums Spānijā. Gada sākumā sociālajos tīklos tika publicēti mākslīgā intelekta radīti populārās dziedātājas Rozālijas kailfoto.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti