Somijā krasi pieaudzis imigrantu skaits no Krievijas

Somijā imigrācija no Krievijas pērn sasniegusi rekordaugstu līmeni, pārspējot pat to, kas tika piedzīvots pirms 30 gadiem, kad sagruva PSRS, trešdien paziņojusi Somijas statistikas pārvalde.

2022. gadā no Krievijas Somijā imigrējuši nedaudz vairāk nekā 6000 cilvēku, no kuriem 94% bijuši Krievijas pilsoņi. Viņu vidū sieviešu un vīriešu skaits ir gandrīz vienāds.

1991. gadā, kad sagruva PSRS, Somijā no bijušās komunistiskās impērijas imigrēja aptuveni 5500 cilvēki.

Laika posmā no 1992. līdz 1995. gadam ieceļotāju skaits no Krievijas ik gadu sasniedza 1700 līdz 2600 cilvēku, bet līdz 2001. gadam ikgadējais krievu imigrantu skaits nepārsniedza 3100.

Somijas statistikas iestādes vecākais statistiķis Juhans Nordbergs norādījis, ka krievu imigrantu skaita pieaugums tieši saistīts ar Krievijas atkārtoto iebrukumu Ukrainā, kas sākās 2022. gada 24. februārī, jo vairums no ieceļotājiem pērn Somijā ieradušies laikā no maija līdz decembrim.

Somijas Imigrācijas dienests pagājušonedēļ paziņoja, ka līdz šim patvērumu pieprasījuši 1109 Krievijas pilsoņi, kas izvairījušies no iesaukšanas armijā.

Kopumā pagājušajā gadā ieradušies aptuveni 50 000 imigrantu, kamēr divos iepriekšējos gados to skaits sasniedza attiecīgi 29 un 36 tūkstošus.

Nākamais lielākais imigrantu skaits Somijā ieradies no Zviedrijas, Indijas, Igaunijas, Filipīnām, Ukrainas un Turcijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti