Viņa gan atzina, ka, ja šo mērķu sasniegšanai būs nepieciešams armijas sauszemes iebrukums Libānas teritorijā, Izraēla to īstenos. Amatpersona arī piebilda, ka karš ar Libānu "ir nostrādājis iepriekš".
"Mums jau ir bijuši kari ar Libānu. Un tolaik mēs bijām sasnieguši tādu pašu stadiju [kā šobrīd]. "Hizbullāh" īstenoja uzbrukumu pēc uzbrukuma. Mēs atbildējām ar [sauszemes] pretuzbrukumu. Un galu galā mēs saņēmām 10 līdz 20 gadu klusuma periodu. Acīmredzami Libānas iedzīvotāji ļauj Irānai izmantot savu zemi kā spēles laukumu, uz kura tā mēģina īstenot savas ambīcijas," sacīja Rozencveiga-Abu.
Vēstniece arī piebilda, ka Izraēlas operācijas pret "Hizbullāh" tiks apturētas, tiklīdz grupējums pārtrauks raķešu uzbrukumus pret Izraēlu un paziņos par savu atkāpšanos dziļāk Libānas teritorijā.
KONTEKSTS:
"Hizbullāh" ir Libānas šiītu grupējums, kas tika izveidots pagājušā gadsimta 80. gados ar Irānas atbalstu. Tulkojumā no arābu valodas "Hizbullāh" nozīmē "Dieva partija". Grupējuma sākotnējais mērķis bija cīnīties pret Izraēlas iebrukumu Libānas dienvidos.
"Hizbullāh" neatzīst Izraēlas valsti un vēršas pret ebreju tiesībām apdzīvot šo teritoriju.
"Hizbullāh" ir gan militārs, gan politisks grupējums; Eiropas Savienība uzskata "Hizbullāh" militāro spārnu par teroristisku organizāciju.
"Hizbullāh" ar Irānas režīma atbalstu jau gadu desmitiem cīnās pret Izraēlu. Bruņotais konflikts saasinājās pēc palestīniešu teroristu grupējuma "Hamās" 2023. gada 7. oktobrī sarīkotā slaktiņa, kad Izraēla sāka atbildes triecienus Gazas joslā.
Kopš tā laika "Hizbullāh" un Izraēla regulāri apmainās ar raķešu apšaudēm, kuru dēļ desmitiem tūkstoši civiliedzīvotāju bija spiesti pamest savas mājas.
2024. gada septembrī vienlaikus uzsprāga tūkstošiem "Hizbullāh" biedriem izsniegto peidžeru. Tiek uzskatīts, ka šo operāciju sarīkoja Izraēlas specdienesti.
Libānas Veselības ministrija vēsta, ka 23. septembrī Izraēlas raķešu triecienos Libānā nogalināti gandrīz 500 cilvēku.