Vides aktīvisti mēģina izjaukt Berlīnes maratonu

Pārsteigumu Berlīnes maratona dalībniekiem svētdien sagādāja vides aktīvisti, kas jaunākajā akcijā, cenšoties pievērst sabiedrības uzmanību klimata pārmaiņu jautājumiem, mēģināja maratonu apturēt. Sacīkstēs šogad startēja aptuveni 45 tūkstoši skrējēju.

Viņi nogūlās uz ceļa, kā arī turpat izlēja vairākus spaiņus ar krāsu un centās apturēt sacensību dalībniekus. Aktīvistus drīz vien aizturēja policija.

"Mēs stāvējām un gaidījām startu, līdz parādīsies skrējēji un pēkšņi pa kreisi no manis kāds pārleca pāri žogam ar krāsas spaini, metās uz ielas un nogūlās. Tas tiešām bija kā no nekurienes, tik pēkšņi," stāstīja maratona vērotājs Jans.

Vēl pirms pasākuma Vācijas vides aizsardzības grupa "Last Generation" bija paziņojusi, ka plāno izjaukt maratonu. Šīs grupas aktīvisti ir bēdīgi slaveni ar sevis pielīmēšanu pie ceļiem, lai pievērstu uzmanību klimata ārkārtas situācijai. Vēl piektdien pasākuma organizatori aicināja klimata aktīvistus netraucēt sacīkstes, taču pauda, ka gatavi arī šādam scenārijam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti