Polija ir sagatavojusi tranzīta koridorus Ukrainas labības eksportam

Polijas prezidents Andžejs Duda paziņojis, ka viņa valsts ir sagatavojusi tranzīta koridorus Ukrainas labības eksportam.

"Polijā ir sagatavoti tranzīta koridori, pateicoties kuriem Ukrainas graudus varēs pārvadāt caur Poliju un eksportēt, kur nepieciešams. Mēs cenšamies palīdzēt Ukrainai un tām valstīm, kurām šī palīdzība ir nepieciešama," sacīja Duda.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka uzskata par pareizu Polijas valdības lēmumu pagarināt aizliegumu pārdot Ukrainas graudus Polijas tirgū.

"Uzskatu, ka Polijas valdība ir pieņēmusi pareizo lēmumu, saglabājot aizliegumu. Tomēr tajā pašā laikā ir jādara viss iespējamais, lai tranzīts būtu pēc iespējas lielāks," Polijas televīzijas kanālam TVP1 sacīja Duda.

"Pateicoties mūsu lauksaimnieku darbam, mēs paši sevi nodrošinām. Mums nav vajadzīgi graudi no Ukrainas. Viņu lieliskā raža kara laikā gandrīz nesasniedz tās valstis, kurām tā patiešām vajadzīga," norādīja Duda.

KONTEKSTS:

Polija un četras citas Centrāleiropas valstis lūdza Eiropas Savienības palīdzību, lai novērstu Ukrainas lēto graudu ietekmi.

Kopš Krievijas pilnā mēroga iebrukuma graudu un citas produkcijas eksports caur Ukrainas ostām bija apgrūtināts, tādēļ tika meklēti citi alternatīvie ceļi.

Ukrainas graudu eksports turpinājās caur Eiropas Savienību tranzītā uz citām valstīm, taču loģistikas problēmu dēļ graudi bija uzkrājušies un samazinājuši vietējās produkcijas cenas, kas izraisīja lauksaimnieku protestus.

2022. gada vasarā arī tika panākta vienošanās par Ukrainas graudu eksportu no Melnās jūras ostām. Taču 2023. gada jūlijā Krievija paziņoja, ka izstājas no šīs vienošanās.

Eiropas Komisija 15. septembrī atcēla Ukrainas graudu importa aizliegumu, taču Polija, Ungārija un Slovākija paziņoja, ka turpinās to piemērot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti