Rīta Panorāma

Ukraina turpina gatavošanos pretuzbrukumam

Rīta Panorāma

Nīderlandē notiek ikgadējā ziedu parāde

Streika dēļ šodien būs traucēts Berlīnes lidostas darbs

Darbinieku streika dēļ Berlīnes-Brandenburgas lidostā atcelti visi izejošie avioreisi

Vairāk nekā 200 ienākošie un izejošie pasažieru lidojumi pirmdien ir atcelti Berlīnes-Brandenburgas lidostā, kuras darbinieki ir uzsākuši gandrīz diennakti ilgu streiku. Streiko arī Hamburgas lidostas darbinieki. Streiku ierosinājusī arodbiedrība pieprasa palielināt lidostas darbinieku atalgojumu.

Berlīnes-Brandenburgas lidosta ir trešā lielākā lidosta Vācijā pēc apkalpoto pasažieru skaita, tāpēc darbinieku streiks nopietni ietekmē vairāku desmitu tūkstošu ceļotāju plānus.

Pirmdien ir atcelti visi 220 plānotie izejošie pasažieru lidojumi, kuru vidū ir arī divi Latvijas nacionālās lidsabiedrības "Air Baltic" reisi uz Rīgu.

Arodbiedrība uz streiku aicinājusi lidostas drošības dienesta, pasažieru kontroles dienesta, kā arī kravu un personāla kontroles dienesta darbiniekus. Šis ir jau kārtējais streiks kādā no Vācijas lidostām. Arodbiedrība "Verdi" pagājušajā nedēļā streiku rīkoja arī Diseldorfas, Hamburgas, Ķelnes/Bonnas, Šutgartes un Karlsrūes/Bādenbādenes lidostās. 

Streiko Berlīnes-Brandenburgas lidostas darbinieki
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Streika mērķis ir panākt Vācijas komerciālajās lidostās strādājošajiem papildu piemaksas par darbu nakts maiņās, brīvdienās un svētku dienās.

Arodbiedrība cīnās arī par kolektīvo līgumu grozījumiem, kas paredz virsstundu apmaksas palielināšanu komerciālo lidostu drošības dienestu un apkalpojošā personāla darbiniekiem.

Streiks notiek pirms ceturtdien un piektdien gaidāmajām arodbiedrības sarunām ar Federālo Drošības uzņēmumu apvienību, kam "Verdi" ir aicinājusi iesniegt konkrētus piedāvājumus prasību izpildei.

Arodbiedrība jau ir brīdinājusi, ka tā maijā rīkos jaunus Vācijas lidostu darbinieku streikus, ja arī šīs nedēļas sarunās ar Federālo Drošības uzņēmumu apvienību nepanāks vērā ņemamu progresu.

Lidostas vadība jau atcēlusi visus izejošos reisus, un streiks var ietekmēt arī ienākošos reisus. Tāpēc pasažieri tiek aicināti sazināties ar savām aviokompānijām, precizēt situāciju vai izvēlēties citas alternatīvas ceļošanas iespējas. 

Berlīnes-Brandenburgas lidosta pirmdien turpina uzņemt ienākošos avioreisus, taču streika dēļ ir atcelti 70 no kopumā 240 ienākošajiem lidojumiem.

Atcelto lidojumu vidū nav pirmdien paredzētie divi "Air Baltic" reisi uz Berlīnes-Brandenburgas lidostu. Tikmēr daļa neatcelto ienākošo lidojumu ierodas ar nokavēšanos.

Pirmdien ir atcelts arī vismaz 31 no 160 izejošajiem reisiem Hamburgas lidostā, jo brīdinājuma streikā piedalās darbinieki no uzņēmuma "Aviation Handling Services Hamburg GmbH AHS", kas ir atbildīgs par pasažieru reģistrāciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti