Dienas ziņas

Kūlas ugunsgrēki posta dabu un īpašumus

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ukraina cer sākt pretuzbrukumu Bahmutā

Ukraina cer sākt pretuzbrukumu Bahmutā; pilsētas civiliedzīvotāji – šausminošos apstākļos

Ukraina ir cerīga par ienaidnieka spēku izsīkumu Bahmutas tuvumā un cer drīz uzsākt pretuzbrukumu. Tikmēr Starptautiskā Sarkanā Krusta komitejas pārstāvji ziņo, ka pilsētā tūkstoši iedzīvotāju dzīvo šausminošos apstākļos.

ĪSUMĀ:

  • Kauja par Bahmutu turpinās jau kopš maija, Krievija masīvi izmanto artilēriju. 
  • Ukrainas sauszemes spēku komandieris: Krievijas spēki tur izsmelti, drīzumā varētu sākties mūsu pretuzbrukums.
  • Sarkanais Krusts: Bahmutā tūkstoši civiliedzīvotāji dzīvo šausminošos apstākļos.
  • ASV Kara studiju institūts: Raķešu trūkuma dēļ Krievija varētu mainīt taktiku un koncentrēties uz militārajiem objektiem.

Kauja par Bahmutu ir viena no asiņainākajām šajā nu jau vairāk nekā gadu ilgajā karā, tomēr neviena no pusēm negūst ievērojamas priekšrocības frontes līnijā. Krievijas gaisa desanta vienības spēlē lielāku lomu tieši kaujās ap Bahmutu, norāda Ukrainas armija, vienlaikus uzsverot, ka tas skaidrojams ar "Vagner" algotņu grupējuma arvien pieaugošajiem zaudējumiem, kuru dēļ nepieciešams gaisa atbalsts.  

Ukrainas aizstāvji šeit ļoti gaida Rietumu tanku, tajā skaitā britu "Challenger II" ierašanos. Karavīri jau arī nosūtīti uz mācībām arī darbam ar "Leopard" tankiem. Pagaidām iztiek ar to, kas ir.

"Mūsu tanki strādā pa ienaidnieka pozīcijām, vēršas pret ienaidnieka artilēriju. Tādēļ mēs patlaban sēžam šeit, gaidām, lai paši nepakļūtu zem ienaidnieka artilērijas apšaudes. Tikko šeit atlidoja 120 milimetru lādiņš, kādus 20, 30 metrus no mums," medijiem stāstīja kāds Ukrainas karavīrs.

Artilērijas lādiņi šeit krīt arvien tuvāk.

"Viņiem ir neierobežots daudzums lādiņu. Pilnas noliktavas. Viņi var šaut visu dienu, un viņiem nekad nepietrūks lādiņu. Un kā ar mums? Mums šogad beigsies. Bet mēs veidojam dažādas triecienbrigādes, un mums ir iedoti tādi tanki. Tāpēc es domāju, ka ar to palīdzību mēs uzvarēsim," sacīja ukraiņu karavīrs.

Ukraiņu pozīcijām atbalstu frontes līnijā Doneckas apgabalā sniedz arī helikopteru piloti.

Viņi katru dienu veic trīs vai četrus lidojumus. Kā norāda viens no pilotiem – padomju laika lidaparāts, kas būvēts aptuveni pirms 40 gadiem, ir vecāks par viņu pašu.

"Mēs veicam kaujas uzdevumus, lai iznīcinātu ienaidnieka transportlīdzekļus, ienaidnieka personālu. Mēs strādājam ar uzbrukumiem no attāluma, no kurienes ienaidnieks mūs nevar aizsniegt ar savu pretgaisa aizsardzības sistēmu," stāstīja pilots.

Tikmēr Ukrainas sauszemes spēku komandieris Oleksandrs Sirskis šonedēļ paudis, ka Krievijas spēki Bahmutā ir izsmelti un drīzumā varētu tikt uzsākts Ukrainas pretuzbrukums.

Savukārt Sarkanā Krusta komitejas pārstāvji paziņojuši, ka aplenktajā Bahmutas pilsētā iedzīvotāju dzīvo šausminošos apstākļos. Bahmutā palikuši lielākoties veci cilvēki un cilvēki ar invaliditāti, kuri spiesti visu dienu pavadīt pazemes patvertnēs, jo apšaudes notiek ļoti intensīvi.  

Vairāk nekā 90% Bahmutas iedzīvotāju ir pametuši pilsētu, taču Starptautiskā Sarkanā Krusta komitejas pārstāvis Umars Khans vēsta, ka pilsētā atrodas vairāki tūkstoši iedzīvotāji. Viņš norāda, ka cilvēki ir spiesti dzīvot uz izdzīvošanas robežas, atrodoties necilvēcīgos apstākļos.

Bet  ASV Kara studiju institūta analītiķi jaunākajā ziņojumā norādīja, ka raķešu trūkuma dēļ Krievija varētu mainīt triecienu taktiku un koncentrēties uz Ukrainas militārajiem objektiem. Kara studiju institūta analītiķi lēš, ka Krievijas raķešu triecienu kopējais skaits sarucis. Tas liecina par augstas precizitātes raķešu krājumu izsīkumu.

KONTEKSTS:

Doneckas apgabala pilsēta Bahmuta jau vairākus mēnešus ir viens no karstākajiem punktiem Krievijas izvērstā kara pret Ukrainu frontē. Krievijas karaspēks cenšas ieņemt pilsētu kopš pērnā gada maija. Krievijas grupējuma "Vagner" algotņi vairākkārt pasteigušies ar paziņojumiem par kontroles pārņemšanu pār pilsētu, tomēr līdz šim tie nav apstiprinājušies.

Bahmutā pirms kara dzīvoja ap 70 000 cilvēku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti