Panorāma

Palielinās tuberkulozes gadījumu skaits

Panorāma

Eksperti: Krievijai jāsamaksā par karu Ukrainā

Blinkens pieļauj diplomātiju Ukrainas teritoriju atgūšanā

Blinkens: Ukraina savu teritoriju varētu atgūt ne tikai kaujas laukā

Ukraiņiem daļa savu teritoriju, iespējams, būs jāatgūst diplomātiskā ceļā, uzstājoties ASV Kongresa komitejā, atzina ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens.

Blinkens apmeklēja ASV Kongresa komiteju, lai izklāstītu ASV ārpolitikas prioritātes un nākamā gada budžeta vajadzības.

Komitejas pārstāvis, republikānis Kriss Stjuarts pauda bažas, vai ASV un Ukrainas domas sakrīt par sasniedzamajiem mērķiem Krievijas sāktajā karā, īpaši par Ukrainas vēlmi atgūt Krimas pussalu.

Stjuarts pauda viedokli, ka šādā gadījumā ASV gaida lielas nepatikšanas. Blinkens atbildēja, ka tas būs ukraiņu lēmums.

"Pirmkārt, tiem ir jābūt Ukrainas lēmumiem par to, kādu viņi vēlas redzēt savu nākotni. Ukraiņi dara visu, lai atgūtu pēc iespējas lielāku teritorijas daļu.

Pagaidām viņi aizsargājas pret Krievijas ofensīvu, taču viņi arī vēlas turpināt mēģināt atgūt pēc iespējas vairāk teritorijas, ko Krievija ir sagrābusi kopš pagājušā gada februāra," norāda Blinkens.

"Mēs, protams, vēlamies mieru. Taču mūsu pašu interesēs tam ir jābūt taisnīgam un noturīgam. Es uzskatu, ka Ukrainā būs teritorijas, par kurām ukraiņi stingri apņēmušies cīnīties kaujas laukā, bet var būt teritorijas, par kurām viņi izlems, ka viņiem ir jāmēģina tās atgūt citos veidos."

KONTEKSTS: 

2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu.

Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Krievija ar raķetēm regulāri apšauda Ukrainas pilsētas, lai atstātu ukraiņus bez elektrības un siltuma. Eiropas Parlaments ir pasludinājis Krieviju par terorismu atbalstošu valsti.

2023. gada 17. martā Starptautiskā Krimināltiesa izdeva orderi Putina arestam, apsūdzot viņu kara noziegumos saistībā ar ukraiņu bērnu deportāciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti