Panorāma

Armēnijā protesti turpinās un kļūst vardarbīgāki

Panorāma

Panorāma

Ukrainas spēki savā labā izmanto simtiem Krievijas pamestos tankus

Ukrainas spēki kara laukā izmanto simtiem «trofeju tankus»

Simtiem Ukrainas spēku tehnikas vienības ir "trofejas" no Krievijas armijas jeb salaboti, notīrīti, sakārtoti Krievijas zaudēti tanki, kas tagad palīdz Ukrainai dzīt prom okupantus. 

Teju puse Ukrainas armijas tanku kādreiz karoja Krievijas pusē. Krievijas armija karadarbībā ir zaudējusi simtiem tanku un daudzi ir pietiekami labā stāvoklī. Dažiem ir nepieciešami remontdarbi, bet citiem pietiek vien ieliet degvielu un tie var doties karot tālāk, šoreiz jau Ukrainas spēku pusē. Ukrainas karavīri atzinuši, ka tehnika lielākoties ir labā stāvoklī un ir kaujas gatavībā.

Ukrainas armijas komandieris Serhijs Najevs norādīja: "Šie tanki bija Krievijas armijas sastāvā pēc 2014. gada. Tie ir diezgan jauni Krievijas tanki. Tos ir relatīvi vienkārši vadīt, jo tiem ir modernizēta kontroles un tēmēšanas sistēma."

Savukārt Ukrainas armijas karavīrs Genādijs Hrizoglazovs atzīmēja: "Labā puse visa bija saskrāpēta. Lādiņš trāpīja tieši komandiera nodalījumā. Transmisija arī tika bojāta. Bet tagad viss ir atjaunots. Tagad tas ir pilnībā funkcionējošs kaujas tanks. Šis ir labs tanks."

Tiek lēsts, ka Ukrainai šādā veidā ir izdevies iegūt pat līdz 500 Krievijas tanku. Un vēl vismaz 1000 Krievijas spēku tanku ir iznīcināti karadarbībā Ukrainā.

KONTEKSTS:

2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Plaša ofensīva izgāzās, Ukraina nepadevās, un, saņemot ārvalstu militāro palīdzību, ukraiņu armijai izdevās apturēt iebrucējus un rudenī arī atbrīvot Harkivas apgabalu, atgūt Hersonu, un vasaras sākumā sācies Ukrainas pretuzbrukums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti