Polijā atklāts pirmais ASV armijas pastāvīgais garnizons

Polijā oficiāli atklāts pirmais Amerikas Savienoto Valstu (ASV) armijas pastāvīgais garnizons. Vienlaikus Gdiņas ostā ar kuģi nogādāta kārtējā bruņojuma krava no Dienvidkorejas.  

Poznaņas garnizona uzdevums būs nodrošināt infrastruktūras atbalstu visiem valstī izvietotajiem ASV karavīriem, un tajā darbosies apmēram 13 militārpersonas un 140 civilie speciālisti.

Valstī kopumā izvietoti aptuveni 11 000 amerikāņu karavīru, un lielākā to daļa regulāri rotē starp vairākām armijas bāzēm.

Polijas aizsardzības ministrs Marjušs Blaščaks uzsvēra, ka šis ir vēsturisks brīdis un zīme, ka ASV saistījušas sevi ar Poliju un NATO.

Tikmēr Gdiņas ostā nogādātas 12 Dienvidkorejas haubices un 5 tanki.  Polija no 2022. līdz 2026. gadam no šīs Āzijas valsts saņems kopumā 672 artilērijas iekārtas, 1000 tankus, kā arī raķešu palaišanas iekārtas un iznīcinātājus.

Turpinās Varšavas militārā sadarbība arī ar citiem sabiedrotajiem, un tā apliecinājums ir britu prinča Viljama vizīte. Polijā netālu no Ukrainas robežas dislocēti Lielbritānijas karavīri, un karaļnama pārstāvis personīgi pateicās karavīriem, kas aizsargā visu tautu brīvību. Viņš nodeva sveicienus no tautiešiem, kas pilnībā atbalstot misiju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti