Kanādas iedzīvotāju skaits gada laikā palielinājies par miljonu

2022. gadā Kanādā reģistrēts rekordliels iedzīvotāju skaita pieaugums, galvenokārt uz imigrācijas rēķina. 2023. gada 1. janvārī Kanādā bija 39,57 miljoni iedzīvotāju, kas ir par 1,05 miljoniem vairāk nekā pirms gada.

Saskaņā ar valdības statistikas aģentūras datiem, ja šāda tendence turpinātos, Kanādas iedzīvotāju skaits 26 gadu laikā dubultotos. Tik straujš pieaugums nav pieredzēts kopš 20. gadsimta 50. gadu lielās pēckara dzimstības.

Taču pašlaik Kanādā, līdzīgi kā vairumā rietumvalstu, dzimstības līmenis ir ļoti zems: vidēji ap 1,4 bērniem uz vienu sievieti.

Šoreiz iedzīvotāju skaita pieaugums saistāms ar imigrāciju, jo Kanādas valdība centusies ievest arvien vairāk imigrantu, lai risinātu darbaspēka trūkumu.

Saskaroties ar gandrīz rekordzemu bezdarba līmeni (5%) un sabiedrības novecošanos, premjerministra Džastina Trudo liberālā valdība 2015. gadā dubultoja savu mērķi uzņemt jaunpienācējus.

Kanādas valdība plāno katru gadu līdz 2025. gadam uzņemt pa 500 000 imigrantu gadā.

Pērn pieauga arī nepastāvīgo iedzīvotāju skaits, kuriem Kanādā piešķirtas darba vai studiju atļaujas. Tas daļēji skaidrojams ar to, ka tika uzņemti no kara Ukrainā bēgošie cilvēki.

Lielais imigrantu skaita pieaugums gan radījis arī problēmas, jo strauji palielinājies pieprasījums pēc mājokļiem un dažādiem pakalpojumiem.

Daudzi imigranti žēlojas, ka pārcelšanos uz Kanādu var atļauties tikai turīgi ļaudis, jo mājokļa īres cenas ir ārkārtīgi augstas.

Sabiedriskās domas aptaujas gan rāda, ka lielākā daļa kanādiešu saglabā pozitīvu attieksmi pret imigrāciju, jo uzskata, ka ieceļotāji stiprina valsts ekonomiku.

Pretrunīgāka attieksme pret masveida imigrāciju ir Kvebekas provincē, jo franču valodā runājošie kanādieši raizējas, ka lielākā daļa imigrantu apguvuši tikai angļu valodu, tādējādi laika gaitā Kanādā varētu vājināties franču valodas pozīcijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti