Panorāma

Rīgas budžets – vēsturiski lielākais

Panorāma

Eksperti: Krievijai jāsamaksā par karu Ukrainā

Ukraina Bahmutā drīz varētu doties pretuzbrukumā

Ievainotos ukraiņu karavīrus no frontes evakuē ar īpaši aprīkotu busu

Par okupantu uzbrukumu atvairīšanu Ukrainai nākas maksāt ar savu aizstāvju asinīm, un daudz darba arī Ukrainas brīvprātīgajiem mediķiem.

Smagajās cīņās Donbasa reģionā daudz ievainoto arī Ukrainas karavīru vidū.

Viņus evakuē arī brīvprātīgo mediķu organizācija "Hospitalieri".

Atvestie ievainotie tiek ievietoti īpaši pielāgotā autobusā, lai nogādātu slimnīcās drošākās vietās uz rietumiem.

Daļai joprojām kājās kaujas zābaki. Vienam no viņiem no pārsaitētās galvas praktiski redzams tikai nomelnējis deguna gals. Cietis no smagiem sejas apdegumiem.

37 gadus veicais Jaroslavs kaujās Bahmutā guvis šrapneļa ievainojumu kājā.

"Sākās spēcīga artilērijas apšaude. Cik saprotu, viņi uzzināja, ka mēs izejam no mūsu pozīcijas, un sāka apšaudīt ar mīnmetējiem. Kad braucu ārā, viss dega. Gulēja gan orki, gan mūsu puiši. Dažus fiziski nevarējām paņemt. Arī pa ceļu skrēja cilvēki un krita gar zemi, jo lidoja lādiņi."

Donbasā ievainotie ukraiņu karavīri tiek evakuēti ar īpaši aprīkotu autobusu
Donbasā ievainotie ukraiņu karavīri tiek evakuēti ar īpaši aprīkotu autobusu

Pielāgoto autobusu brīvprātīgie iesaukuši par "Austrieti" – tāda bija iesauka viņu kolēģei ārstei, kura gāja bojā, kad avārijā cieta cits mediķu evakuācijas buss.

Nopirkts pateicoties ziedojumiem, šis autobuss ir labi aprīkots – tajā ir monitori, ventilatori, skābekļa baloni un cits aprīkojums. Tas var pārvest sešus guļošus pacientus un vēl vairākus, ja viņi var nostāvēt kājās.

"Evakuējam pēc nepieciešamības. Varbūt divas vai trīs reizes dienā. Man zvana un saka, kad, kur un cik cilvēku vajag izvest. Šādi projekti ir ļoti svarīgi, tie palīdz ekonomēt resursus. Mums ir iespēja pārvadāt sešus ievainotus cilvēkus, kuri ir smagā vai vidēji smagā stāvoklī. Ja mēs brauktu ar parasto ātro palīdzību, tur var pārvadāt tikai vienu guļošu cilvēku," stāsta mediķe Katerina Seliverstoja.

Šajā evakuācijas braucienā aizņemtas bija visas sešas gultasvietas. Viens no smagāk ievainotajiem karavīriem brauciena laikā te zaudēja, te atguva samaņu.

Smagas kaujas turpinās visā frontes līnijas garumā Donbasā, bet īpaši asiņainas Bahmutā, kuru Krievijas karavīri ielenkuši no trim pusēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti