Ķīnas vēstnieks Francijā: Postpadomju valstu statuss starptautiskajās tiesībās ir neskaidrs

Sociālajos tīklos plašu uzmanību un sašutumu izsaukusi Ķīnas vēstnieka Francijā Lu Šeja televīzijas intervija Šveices žurnālistam Dariusam Rošebinam. Tajā vēstnieks izteicies, ka postpadomju valstu statuss starptautiskajās tiesībās ir neskaidrs. Tādējādi būtībā noliedzot šo valstu eksistenci un pasakot, ka uz to robežām neattiecas starptautisko likumu normas. Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts tviterī uzdevis jautājumu – "vai ir vēl kādi jautājumi par Ķīnu"?

Ķīnas vēstnieks Francijā apgalvo, ka postpadomju valstu statuss starptautiskajās tiesībās ir neskaidrs
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Citējot Ķīnas vēstnieka teikto, "starptautiskajās tiesībās pat šīm bijušajām Padomju Savienības valstīm nav faktiskā statusa, jo nav starptautiska līguma, kas materializētu to suverēnas valsts statusu".

Savukārt uz jautājumu, "vai, viņaprāt, Krima pieder Ukrainai", vēstnieks sacīja, ka tas ir atkarīgs no tā, kā tiekot uztverta problēma, piebilstot, ka "tas nav tik vienkārši". Viņš arī sacīja, ka Krima "sākumā bija krieviska", neprecizējot, ko viņš domāja ar sākumu.

Ņemot vērā nepieņemamos Ķīnas vēstnieka Francijā izteikumus par starptautiskajām tiesībām un valstu suverenitāti, Latvijas Ārlietu ministrija paskaidrojumu sniegšanai pirmdien ir izsaukusi Ķīnas vēstniecības Rīgā pilnvaroto lietvedi, sociālajā vietnē "Twitter" vēsta ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (Jaunā Vienotība).

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti