Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Ukrainas graudi no bada glābj miljoniem cilvēku

Lietuvā Krievijas pilsoņiem liegs pirkt nekustamos īpašumus

Lietuvā liegs Krievijas pilsoņiem pirkt nekustamos īpašumus

Lietuvā Krievijas pilsoņiem un viņu kontrolētajiem uzņēmumiem liegs iegādāties nekustamo īpašumu. Attiecīgais likums būs spēkā vienu gadu – līdz 2024. gada 14. aprīlim.

Par likumprojektu otrajā lasījumā nobalsoja 113 no klātesošajiem 122 deputātiem, tāpēc nav šaubu, ka trešais, galīgais lasījums ir formalitāte. Ierobežojumi saistīti ar Krievijas agresiju Ukrainā un ir kārtējais kaimiņvalsts ietekmes mazināšanas solis.

Dokumentā paredzēti izņēmumi, ko attiecinās uz tiem Krievijas pilsoņiem, kuriem piešķirta pagaidu uzturēšanās atļauja Lietuvā, tāpēc ka viņi nevar atgriezties dzimtenē iespējamās vajāšanas dēļ.

Likumprojektā arī iekļauta norma, kas paredz publiskot to politiķiem un ar viņiem saistītajām personām piederošo uzņēmumu nosaukumus, kas attīsta saiknes ar Krieviju un Baltkrieviju.

Seims arī vienbalsīgi pieņēma rezolūciju, kurā rosināts Eiropas Savienības un globālā līmenī aktualizēt Krievijas atzīšanu par terorismu atbalstošu un izmantojošu valsti. Tajā arī aicināts aktualizēt un risināt jautājumu par Krievijas atbildību par kara noziegumiem, noziegumiem pret cilvēci un genocīdu Ukrainā, kā arī izveidot īpašu starptautisko noziegumu tribunālu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti