I spoke with @President_KR about #NATO’s close partnership w/ Seoul, defence industrial cooperation, and the interconnected security of the Euro-Atlantic and Indo-Pacific. #NorthKorea sending troops to fight alongside #Russia in #Ukraine would mark a significant escalation.
— Mark Rutte (@SecGenNATO) October 21, 2024
"Ziemeļkorejas karaspēka nosūtīšana karot kopā ar Krieviju Ukrainā nozīmētu būtisku eskalāciju," Rute ierakstījis lietotnē "X".
Savukārt Dienvidkoreja pirmdien izsaukusi Krievijas vēstnieku Seulā, lai kritizētu Phenjanas lēmumu nosūtīt tūkstošiem karavīru atbalstīt Krievijas pilna apmēra iebrukumu Ukrainā, paziņoja Ārlietu ministrija. Seula aicinājusi ziemeļkorejiešu karavīrus nekavējoties pamest Krieviju.
Krievijas vēstnieks apgalvoja, ka Maskavas un Phenjanas sadarbība "neesot vērsta" pret Dienvidkoreju.
Krievijā jau atrodas aptuveni 1500 Ziemeļkorejas īpašo spēku karavīru, kuri tur aklimatizējas un, visticamāk, drīzumā dosies uz frontes līnijām, piektdien paziņoja Seulas izlūki.
Tāpat uz Krieviju drīzumā dosies vēl papildu karavīri, kas ir pirmais šāds Phenjanas karaspēka izvietojums ārvalstīs, vēstīja ziņu aģentūra AFP.
Dienvidkoreja, kas jau kādu laiku apgalvo, ka ar kodolieročiem apbruņotā Phenjana piegādā Krievijai ieročus izmantošanai Ukrainā, ir paudusi satraukumu par šādu ziemeļu kaimiņa soli, kas sekojis Ziemeļkorejas un Krievijas vadoņu Kima Čenuna un Vladimira Putina jūnijā parakstītajam militārajam nolīgumam.
Dienvidkoreja Krievijas vēstniekam Seulā pavēstīja, ka Ziemeļkoreja, piegādājot Krievijai ieročus un karavīrus karam Ukrainā, "rada nopietnus draudus ne tikai Dienvidkorejas, bet arī starptautiskās sabiedrības drošībai".
Viņš arī "uzsvēra, ka šādas darbības ir pretrunā vairākām ANO Drošības padomes rezolūcijām un ANO Statūtiem".