Krievijas uzbrukumā sagrauta viesnīca Čerkasu apgabalā Ukrainā

Smagu Krievijas raķešu uzbrukumu ceturtdien piedzīvojusi Ukraina un tās galvaspilsēta Kijiva, bet lielākie postījumi nodarīti Čerkasu apgabalā, kur daļēji sagrauta viesnīca un ēkas gruvešos tiek meklēti cilvēki. Rīta pusē vairākos Ukrainas apgabalos arī konstatēti elektrības padeves pārrāvumi.

Uzbrukums valstij sākās ap puspieciem rītā, un pirms sešiem bija arī spēcīgs uzbrukums galvaspilsētai Kijivai. Kopumā Krievija uz Ukrainu ceturtdienas rītā raidīja 43 spārnotās raķetes. Pretgaisa aizsardzības spēkiem izdevās notriekt 36 no tām. 

Vissmagākie postījumi nodarīti Čerkasu apgabalā, kur uzbrukuma rezultātā pamatīgi cietusi viesnīca – vairāki tās stāvi ir pilnībā sagrauti.

Zināms, ka viesnīcā uzturējās aptuveni 20 cilvēki. 10 no viņiem ar dažādām traumām ir tikuši ārā, bet glābēji turpina atrakšanas darbus un tiek pieļauts, ka gruvešos vēl joprojām ir cilvēki.

Tur šobrīd strādā ap 100 glābēju, ir ieradusies speciālā tehnika, lai atraktu gruvešus.

Čerkasu apgabala vadība vēsta, ka uzbrukumā ievainoti 10 cilvēki, no kuriem seši ievietoti slimnīcā.

Spēcīgs uzbrukums bija arī Kijivai un tās apgabalam. Raķešu atlūzas kritušas Darnickas, Solomenskas, Ševčenkovas rajonos un atsevišķos objektos izraisījušies ugunsgrēki.

No krītošām šķembām Kijivā  cietuši astoņi cilvēki, no kuriem trīs ir hospitalizēti. Uz slimnīcu aizvestas arī 9 un 16 gadus vecas meitenes. Savukārt Kijivas apgabalā atlūzas piezemējušās kāda uzņēmuma teritorijā, un tur ir divi cietuši cilvēki.

Raķešu uzbrukumā postījumi ir nodarīti arī Ļvivas apgablā, kur trāpīts rūpniecības zonā. Arī Harkivā, kur uzbrukuma rezultātā bojājumi nodarīti noliktavām, un tur arī ir divi cietušie.

Postījumi nodarīti arī Rivnā, kur cietusi pilsētas enerģētikas infrastuktūra. Rivnā apmēram desmit automašīnas ir pilnībā sadegušas. Pēc uzbrukuma daļa Rivnas palikusi bez elektrības, bet cietušo nav. 

Ceturtdienas rīta uzbrukuma rezultātā elektrības pārrāvumi bijuši ne tikai Rivnā, bet arī Žitomiras apgabalā, daļā Kijivas un Harkivas apgabalā, kur arī piedzīvots Krievijas spēku uzbrukums.

KONTEKSTS:

2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Plaša ofensīva izgāzās, Ukraina nepadevās, un, saņemot ārvalstu militāro palīdzību, ukraiņu armijai izdevās apturēt iebrucējus un rudenī arī atbrīvot Harkivas apgabalu, atgūt Hersonu, un vasaras sākumā sācies Ukrainas pretuzbrukums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti