Rīta Panorāma

Armēnijā turpinās protesti pret valdības attieksmi

Rīta Panorāma

Detroitas lidostā apmāca jaunos suņus-asistentus

Grieķijā notiek glābšanas darbi plūdu skartajos reģionos

Grieķijā joprojām notiek evakuācija pēc plūdiem septembra sākumā

Grieķijā pēc pagājušajā nedēļā aizvadītajām lielajam lietavām vairāki valsts reģioni ir pamatīgi applūduši. Tur glābēji joprojām turpina plūdos iesprostoto cilvēku evakuāciju.

Sevišķi smagi ir skarts Tesālijas reģions, kur plūdi sasniedza rekordlielus apmērus. Vairākos ciemos iesprostotie cilvēki ar laivām tagad tiek evakuēti.

Applūdušo ceļu dēļ vienīgā evakuācijas iespēja ir glābēju laivas. Ūdens ir pārņēmis ļoti plašas teritorijas, tādēļ glābšanas darbi bija rūpīgi jāplāno, vispirms palīdzot slimajiem vai tiem, kuru dzīvības ir apdraudētas plūdu dēļ, pārējiem tajā laikā piegādājot pirmās nepieciešamības preces, piemēram, ūdeni, pārtiku, medikamentus. Šobrīd pienākusi viņu, kā arī mājdzīvnieku kārta. Šo cilvēku dzīvībām tiešu draudu nebija, taču ūdens masu dēļ šie ciemi joprojām ir nogriezti no pārējās valsts teritorijas.

Vētru "Daniels", kas valsti plosīja vairākas dienas, Grieķijas premjerministrs Kirjaks Micotakis nosaucis par "ekstrēmu parādību".

KONTEKSTS:

Centrālo Grieķiju septembra sākumā piemeklēja spēcīgi plūdi, ko izraisīja ekstrēmas lietavas Balkānu reģionā. Meteorologi atzinuši plūdus par postošākajiem šajā valstī kopš 1930. gada, kad sākta šāda veida uzskaite.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti