Rīta Panorāma

Putina un Sji sarunas pagaidām bez sensācijām

Rīta Panorāma

Japāņu dzeja — latviešu valodā un arī Braila rakstā

Ukrainā «atdzīvina» vecu kaujas tehniku

Ukrainā arī «atdzīvina» vecu kaujas tehniku

Daudzas rietumvalstis jau piegādājušas un vēl piegādās Ukrainai modernu bruņojumu, tomēr armija vēl nespēj iztikt bez vecas kaujas tehnikas, un to spēj atdzīvināt tikai īsti meistari.

"Tehnika ir novecojusi, diezgan bieži lūst, bet labi ir tas, ka puiši ir iemācījušies to remontēt. Ja noliktavās būs atbilstošas rezerves daļas, tad mēs tehniku atjaunosim un sūtīsim uz kauju lauku," medijiem stāstīja Andrijs Mazurs no 214. speciālā bataljona.

Daļa bataljona karavīru patlaban notur pozīcijas Bahmutā, bet daļa kādā garāža veic ne mazāk svarīgo militāras tehnikas remontu un atjaunošanu.

Dažām vēl Padomju Savienības laikā ražotajām bruņumašīnām ir vairāk nekā 60 gadu, taču tās vēl ir vajadzīgas un noder cīņā ar Krievijas iebrucējiem. Tiesa, jārēķinās ar dažādām tehniskām problēmām, tai skaitā degvielas vai ūdens noplūdēm, kā arī radiatoru un sajūga defektiem.

Vecākais meistars Iļja Noviks atklāja, ka gada laikā jau salabojis desmitiem šādu mašīnu, un darbs tiks turpināts līdz uzvarai pār agresoru.

Kaujas austrumu frontē turpinās, un armijas vadība ziņo, ka pretinieks pie Bahmutas galvenokārt izmanto privātās militārās kompānijas algotņus, bet lielo zaudējumu dēļ cīņās iesaista arī regulārās armijas daļas.  Savukārt Limanas–Kupjanskas virzienā ienaidnieks cenšas aktīvāk izmantot artilēriju.

KONTEKSTS: 

2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu.

Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Krievija ar raķetēm regulāri apšauda Ukrainas pilsētas, lai atstātu ukraiņus bez elektrības un siltuma. Eiropas Parlaments ir pasludinājis Krieviju par terorismu atbalstošu valsti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti