Latvija aicina pret Baltkrieviju vērstās sankcijas salāgot ar Krievijai noteiktajiem ierobežojumiem

Eiropas Savienības (ES) Vispārējo lietu padomes sanāksmē Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ("Jaunā Vienotība") aicināja lemt par Baltkrievijai noteikto sankciju salāgošanu ar ierobežojumiem Krievijai, tādējādi mazinot sankciju apiešanu, informēja Ārlietu ministrija.

Rinkēvičs pauda nostāju, ka ir jāturpina politiskais, ekonomiskais un diplomātiskais spiediens pret Krieviju, efektīvi jāievieš pieņemtās sankcijas un jānovērš to apiešana.

Ministrs arī aicināja pēc iespējas drīzāk lemt par Baltkrievijai noteikto sankciju salāgošanu ar sankcijām Krievijai, tādējādi mazinot to apiešanu.

Latvija turpinās sniegt visu iespējamo politisko, militāro, humāno un finansiālo atbalstu Ukrainai, kā arī stingri atbalstīs turpmāko darbību, lai nodrošinātu Krievijas amatpersonu atbildību par agresijas noziegumu, norādīja ministrija.

Sanāksmē norisinājās neformāla diskusija ar Ukrainas premjerministra vietnieci Eiropas un eirointegrācijas jautājumos Olgu Stefanišinu. Rinkēvičs pauda Latvijas atbalstu Ukrainas eirointegrācijai un iestāšanās sarunu uzsākšanai ar Ukrainu, tiklīdz tā būs ieviesusi Eiropas Komisijas formulētās rekomendācijas.

KONTEKSTS:

Reaģējot uz Krievijas sākto karu pret Ukrainu, valstis piemērojušas sankcijas Krievijas uzņēmumiem, bankām, precēm, nozarēm un personām. Par atbalstu Krievijai sankcijas piemērotas arī Baltkrievijai. 

Eiropas Savienība bijusi viena no aktīvākajām sankciju piemērotājām, kopš kara sākuma apstiprinot jau 10 sankciju paketes. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti