Baidens paraksta likumu par Covid-19 izcelsmes izmeklēšanas materiālu publiskošanu

ASV prezidents Džo Baidens pirmdien parakstījis likumu, kas pieprasa publiskot izlūkošanas materiālus par iespējamām saiknēm starp Covid-19 pandēmijas uzliesmojumu un laboratoriju Ķīnas pilsētā Uhaņā.  

Pēc stāšanās amatā Baidens lika izlūkošanas iestādēm izmantot visus to rīcībā esošos rīkus, lai izmeklētu šo lietu. Izmeklēšana joprojām notiek, bet, cik vien iespējams, informācija tiks publicēta, neradot "kaitējumu nacionālajai drošībai".

Skaidri pandēmijas izcelšanās iemesli joprojām nav zināmi. Pekina stingri noraida iespēju, ka pandēmijas sākusies vīrusa noplūdes dēļ Uhaņas laboratorijā.

KONTEKSTS:

Pārstāvju palāta marta pirmajā pusē vienbalsīgi nobalsojusi par ASV izlūkošanas informācijas atslepenošanu attiecībā uz Covid-19 izcelsmi, likumprojektu jau atbalstījis Senāts un to nosūtīja parakstīšanai prezidentam, tomēr nebija skaidrs, vai prezidents parakstīs šo likumprojektu.

ASV Enerģētikas ministrija iepriekš paziņoja, ka esot konstatēts – Covid-19 pandēmiju varēja izraisīt noplūde vienā no Ķīnas laboratorijām. Baltais nams svētdien norādīja, ka ASV izlūkošanas kopienā šajā jautājumā nav vienprātības. Četri ASV izlūkdienesti uzskata, ka Covid-19 izcēlies dabiskas transmisijas rezultātā, bet divas citas par vienu konkrētu nostāju nav izšķīrušās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti