Izraēlu vaino triecienā vēl vienai slimnīcai; al Šifā priekšlaicīgi dzimušos bērnus nogādā Ēģiptē

Sauszemes operācija Gazas joslā turpinās, un nogalināti vēl trīs grupējuma "Hamās" komandieri. To pirmdien, 20. novembrī, paziņojuši Izraēlas aizsardzības spēki. Tikmēr palestīniešu teroristiskā grupējuma "Hamās" kontrolētā Veselības ministrija vaino Izraēlas armiju gaisa triecienā Indonēzijas slimnīcai Gazas joslas ziemeļos.

Izraēlu vaino triecienā vēl vienai slimnīcai; Al Šifā priekšlaicīgi dzimušos bērnus nogādā Ēģiptē
00:00 / 03:51
Lejuplādēt

Izraēlas bruņotie spēki turpina aktīvi darboties, nosūtot aviāciju, lai uzbruktu "teroristiem un teroristu infrastruktūrai". Kā apgalvo armija, tās spēki Gazas joslā turpina atrast ieročus un militāro aprīkojumu. Izraēlas gaisa spēku iznīcinātāju uzlidojumā nogalināti trīs "Hamās" komandieri. Gaisa triecienā tika likvidēta vēl viena kaujinieku grupa, kā arī tika iznīcināta ieroču noliktava.

Šorīt teroristu grupējuma "Hamās" pārvaldītā Gazas joslas Veselības ministrija apgalvoja, ka nakts laikā Izraēla esot īstenojusi gaisa triecienu Indonēzijas slimnīcai, kas atrodas Gazas joslas ziemeļu daļā. Tikuši nogalināti 12 cilvēki. Saskaņā ar Veselības ministrijas datiem, slimnīcā atrodas aptuveni 700 cilvēku, tostarp mediķu komandas un ievainotie. Šiem apgalvojumiem nav neatkarīga apstiprinājuma.

Vēlāk slimnīcas apkārtnē tika manīti Izraēlas tanki, bet Izraēlas militārpersonas nav izteikušās par ministrijas pausto. Indonēzijas slimnīca tika izveidota 2016. gadā ar Indonēzijas organizāciju finansējumu. Indonēzijas ārlietu ministre Retno Marsudi nosodījusi iespējamo Izraēlas gaisa triecienu slimnīcai. Tikmēr palestīniešu ziņu aģentūra "Wafa" vēsta par vairāk nekā 10 upuriem arī citas slimnīcas apkārtnē Gazas joslas dienvidos.

Savukārt no Izraēlas spēku aplenktās un ieņemtās al Šifas slimnīcas Gazas joslas ziemeļos svētdien tika evakuēti 28 priekšlaicīgi dzimuši bērni. Šodien viņi nogādāti Ēģiptē, kur tiks ievietoti slimnīcās.

"Hamās" kontrolētā Veselības ministrija norādījusi, ka šajā slimnīcā joprojām atrodas aptuveni 260 ievainoti cilvēki. Sestdien no slimnīcas tika evakuēti simtiem cilvēku.

Izraēlas Aizsardzības spēki publicējuši video, kas, pēc viņu teiktā, apliecinot, ka šajā slimnīcā tika turēti ķīlnieki. Video no slimnīcas novērošanas kameras, kas datēts ar 7. oktobra rītu, redzams, kā teroristi ieved slimnīcā divus civiliedzīvotājus – kādu nepālieti un taizemieti. Pie slimnīcas 7. oktobrī arī esot manīti Izraēlas armijai nolaupītie spēkrati.

Kā apgalvo Izraēla, iegūtie pierādījumi liecinot par to, ka "Hamās" slaktiņa dienā izmantoja al Šifas slimnīcas kompleksu kā teroristu infrastruktūru. Starptautiskā sabiedrība gan joprojām gaida pārliecinošus pierādījumus tam, ka zem slimnīcas patiesi atradies "Hamās" komandcentrs, kā tas iepriekš apgalvots.

Tikmēr visā Izraēlā pirmdien skanējušas sirēnas – gan pie robežas ar Libānu, gan pie Gazas joslas, brīdinot izraēliešus par raķešu apšaudi. Kopš 7. oktobra uz Izraēlu no Gazas un Libānas palaistas tūkstošiem raķešu.

Joprojām turpinās centieni atbrīvot "Hamās" sagrābtos ķīlniekus. Izraēlas vēstnieks ASV Maikls Hercogs paudis cerību, ka drīzumā varētu tikt panākta vienošanās par ķīlnieku atbrīvošanu.

"Mēs ceram, ka tuvākajās dienās varēsim atbrīvot ievērojamu skaitu ķīlnieku. Es nevēlos iedziļināties šo sarunu detaļās. Tās ir ļoti sensitīvas. Jo mazāk mēs iedziļināsimies detaļās, jo lielākas ir šādas vienošanās iespējas.

Taču tās ir ļoti nopietnas pūles, un es ceru, ka tuvāko dienu laikā mēs varēsim noslēgt vienošanos," teica Hercogs.

Vēstnieks norādīja, ka ķīlnieku atbrīvošanai uz pāris dienām varētu tikt noteikta pauze karadarbībā, bet pilnīgai uguns pārtraukšanai Izraēla nav ar mieru, jo tas dotu laiku teroristiem pārgrupēties. Katara, kas cenšas panākt vienošanos, pirmdien komentējusi procesu, sakot, ka Izraēlas ķīlnieku atbrīvošanā šobrīd pastāv tikai "ļoti nelieli" šķēršļi.

KONTEKSTS:

Palestīniešu islāmistu grupējuma "Hamās" teroristi 7. oktobra rītā veica negaidītu uzbrukumu no Gazas joslas. Slaktiņā tika nogalināti ap 1400 izraēliešu, galvenokārt civiliedzīvotāji. "Hamās" kaujinieki arī saņēma gūstā vairāk nekā 240 cilvēku un nogādāja Gazas joslā.

Izraēla izsludināja valstī kara stāvokli un sāka plašus gaisa un artilērijas triecienus pret "Hamās" objektiem šī grupējuma pārvaldītajā Gazas joslā. Kaujās iesaistīti arī sauszemes spēki.

Vairākas nedēļas Izraēla arī īstenoja Gazas joslas pilnīgu blokādi, atslēdzot teritorijai elektrības un ūdens padevi, kā arī ierobežojot humānās palīdzības piegādes.

Kopš oktobra sākuma Gazas joslā iekšēji pārvietoti vismaz 1,1 miljons cilvēku. Liela daļa devušies uz teritorijas dienvidiem, daudzi meklē patvērumu slimnīcās.

Konflikta laikā nogalināti arī vismaz 100 ANO darbinieki, kā arī aptuveni 50 žurnālisti.

Izraēla apgalvo, ka cīņas Gazas joslā turpināsies, līdz teroristu grupējums "Hamās" tiks pilnībā iznīcināts un vainoja "Hamās" par slēpšanos aiz civiliedzīvotāju un civilās infrastruktūras vairoga. 

Tikmēr starptautiskā sabiedrība vairākkārt aicinājusi Izraēlu maksimāli izvairīties no civiliedzīvotāju upuriem un Gazas joslā ieviest humānās pauzes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti