Daži šo uzņēmumu darbinieki pat nezināja, kā labā viņi patiesībā strādā.
Operācijas sagatavošanai tika izveidots Budapeštā bāzēts uzņēmums "BAC Consulting", atsaucoties uz avotiem Izraēlas izlūkdienestos, iepriekš ziņoja laikraksts "New York Times". Medijs arī vēstīja, ka "Hizbullāh" peidžeru spridzināšanas operācija gatavota vairākus gadus un tās īstenošanai izveidots galvenais fiktīvais uzņēmums, kas uzdevies par peidžeru ražotāju un atradies Budapeštā, kā arī vēl vismaz divi citi uzņēmumi šī uzņēmuma darbības piesegšanai.
Ungārijas valdības pārstāvis ABC savukārt apgalvoja, ka Libānai piegādātie peidžeri nekad nav atradušies Ungārijā un uzņēmums bijis "tālākpārdevējs, kam valstī nav ražošanas vai operāciju vietu".
Uz Libānu nosūtītie peidžeri bija pildīti ar aptuveni 3–5 gramiem sprāgstvielu katrā, un tiem bijis uzstādīts tālvadības detonācijas mehānisms, vēsta ABC.
Kā norādījis telekanāla avots, ASV Centrālā izlūkošanas pārvalde (CIP) ilgu laiku nav atbalstījusi Izraēlas izlūkdienestu peidžeru spridzināšanas plānu, jo pastāvējis liels risks nodarīt kaitējumu nejaušiem cilvēkiem.
Otrdien, sprāgstot peidžeriem un trešdien rācijām, Libānā nogalināti 37 cilvēki. Bojāgājušo vidū ir gan "Hizbullāh" kaujinieki, gan civilisti, arī bērni.
Ievainoti aptuveni 2900 cilvēku. "Hizbullāh" sprādzienu vilnī vaino Izraēlu, bet Izraēla atbildību oficiāli nav uzņēmusies. Tiesa, Izraēlas avoti apstiprina saistību ar sprādzieniem.