Eiropas Parlaments vēlas ierobežot robežkontroles atjaunošanu Šengenas zonā

Šengenas zonā robežkontroli var atjaunot tikai tad, ja tas ir absolūti nepieciešams. Šādu priekšlikumu trešdien atbalstīja Eiropas Parlamenta Pilsoņu brīvību komitejas deputāti. Viņuprāt, ieceļošanas ierobežojumiem un robežkontrolei jābūt īslaicīgai, mērķtiecīgai un pamatotai.

Reaģējot uz arvien biežākiem gadījumiem, kad dalībvalstis atjauno robežkontroli Šengenas zonā, priekšlikuma mērķis ir stiprināt brīvu pārvietošanos un ieviest mērķtiecīgus risinājumus reālu draudu gadījumā.

Priekšlikumi arī ļautu uz laiku līdz diviem gadiem atjaunot robežkontroli vairākās valstīs, kad Eiropas Komisija saņem paziņojumus par īpaši nopietniem draudiem, kas skar lielāko daļu valstu.

"Galvenā ideja bija regulēt, norādīt robežkontroles atjaunošanas iemeslus un noteikt termiņus, pēc kuriem gan Eiropas Komisijai, gan Padomei jāsniedz atzinums, kā arī jāatrod atbildes uz draudiem, kas ir par iemeslu kontroles atjaunošanai," skaidro EP deputāte Silvija Gijoma.

Kā alternatīvu robežkontroles atjaunošanai jaunie noteikumi piedāvā veicināt policijas starpvalstu sadarbību pierobežas reģionos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti