Ukraina neprognozē jaunu Krievijas spēku ofensīvu no Baltkrievijas puses

Turpinoties aktīvai karadarbībai Ukrainas austrumos, joprojām pastāvīgi pētīta un analizēta tiek arī iespējamā Krievijas ofensīvas organizēšana no Baltkrievijas teritorijas. Taču Krievija šobrīd izmanto Baltkrievijas teritoriju tikai un vienīgi kā savu militāro spēku apmācību poligonu. Par to pirmdien Ukrainas medijus informēja Ukrainas Apvienoto spēku pavēlnieks ģenerālleitnants Serhijs Najevs.

Sarunā ar žurnālistiem Najevs norādīja, ka šobrīd Krievijas triecienformējumi nav dislocēti Baltkrievijas teritorijā. Pagaidām Krievija izmanto Baltkrievijas militāro infrastruktūru (poligonus un lauka mācību centrus) tikai kā vietu militārā personāla apmācībai, koordinēšanai un skaitliskā sastāva papildināšanai.

Ukraina neprognozē jaunu Krievijas spēku ofensīvu no Baltkrievijas puses
00:00 / 02:08
Lejuplādēt

Baltkrievu armijai nav trieciena potenciāla

Pēc Najeva teiktā, Baltkrievijā izveidotās Krievijas spēku vienības ar ešeloniem tiek nosūtītas uz Ukrainas austrumiem un dienvidiem. Tajā pašā laikā pie Ukrainas robežas izvietotajām baltkrievu vienībām nav trieciena potenciāla. Kā paskaidroja Najevs, Baltkrievijas karaspēks ir spējīgs tikai sargāt savu robežu.

"Šobrīd Baltkrievijas bruņoto spēku kaujas spējas tiek vērtētas kā zemas. Taču Ukrainas izlūkdienesti turpina strādāt, lai laikus konstatētu situācijas izmaiņas," sacīja Najevs.

Tikmēr Čehijas prezidents Peters Pavels, runājot par Ukrainas plānoto ofensīvu, atzīmēja, ka tai būtu jānotiek šā gada laikā. Intervijā poļu laikrakstam "Rzeczpospolita" Pavels uzsvēra, ka nākotnē Ukrainai būs ārkārtīgi grūti saņemt palīdzību no sabiedrotajiem jaunam ofensīvas mēģinājumam. Kā iemeslu tam Čehijas prezidents minēja nogurumu no kara.

"Nogurums no kara ir ne tikai saistīts ar cilvēkresursu un aprīkojuma izsīkumu un infrastruktūras iznīcināšanu Ukrainā, bet arī ar nogurumu valstīs, kas sniedz palīdzību", sacīja Pavels.

Ukraina savu ofensīvu varētu sākt maijā

Tikmēr miltārais analītiķis Frenks Ledvidžs intervijā telekanālam "Deutsche Welle" atzīmēja, ka Ukrainas karaspēka ofensīva, visticamāk, notiks maijā. Taču, pēc analītiķa domām, nevajadzētu uzskatīt par pašsaprotamu, ka Ukrainas karaspēka ofensīva rezultēsies ar lieliem ieguvumiem.

"Nevajadzētu sagaidīt straujus ieguvumus. Krievi šai ofensīvai gatavojušies apmēram četrus mēnešus. Viņi ir veikuši diezgan būtiskus inženiertehniskos darbus, lai pretotos Ukrainai. Un tas prasīs zināmu laiku un daudz pūļu, lai tos pārvarētu," atzina Ledvidžs.

Ledvidžs arī atzīmēja to, ka Ukrainas karaspēka ofensīvas rezultāti būs atkarīgi arī no tā, vai ofensīva ietvers Krievijas okupētās Krimas pussalas virzienu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti