20 valstis paraksta vienošanos cīņai ar viltus ziņām

20 valstis, tostarp Vācijas, Francija, Lielbritānija, kā arī Latvija un Lietuva, ANO parakstījušas  vienošanos cīņai ar viltus ziņu izplatīšanu internetā.

Šo vienošanos ierosinājusi starptautiskā preses un vārda brīvības organizācija "Reportieri bez robežām", mudinot interneta pakalpojumu sniedzējus veicināt uzticamu saturu un dažādību, lai izbēgtu no pašreizējā informācijas haosa". Vienošanos parakstījušās valstis apņēmās veicināt neatkarīgi ziņotas, dažādas un uzticamas informācijas izplatīšanu internetā.

Kā skaidroja Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ("Jaunā Vienotība"), tas neparedz kādu konkrētu rīku izveidi, taču apliecina politisko gribu:

"Pirmkārt, tā ir politiska deklarācija, nevis juridiski saistošs līgums.

Tas ir dokuments, kas nosaka vairākus būtiskus principus, kuriem valstis ir apņēmušās sekot. Tā ir cīņa pret dažāda veida sagrozījumiem un meliem, kas šobrīd pārpludinājuši internetu un sociālos medijus. Arī neatkarīgas žurnālistikas veicināšana. Viens no punktiem, kas ir aktuāls Latvijai un pie kā mums vēl ir jāstrādā. Bet pirmais solis nākamajā budžetā ir sperts – tā ir sabiedrisko mediju stiprināšana ne tikai vārdos, bet arī finansiāli."

Sociālā vietne "Twitter" daudzviet pasaulē, arī Apvienotajos Arābu Emirātos, Ķīnā un Spānijā, slēgusi tūkstošiem sociālā tīkla profilu par viltus ziņu un valdības propagandas izplatīšanu. Savukārt "Facebook" pagājušajā mēnesī dzēsis Ēģiptē, Saūda Arābijā un Emirātos bāzētus viltus profilus, kas izplatījuši melīgu informāciju par reģiona karstajiem punktiem – Lībiju, Sudānu un Jemenu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti